07 Ocak 2022
320
ABONE OL

Marmaris'te Geçen Yıl 8 Bin 76 Hayvan Rehabilite Edildi

Marmaris ilçesinde geçen yıl kedi, köpek, koyun, inek, tavuk,eşek ve kazların yanı sıra kaplumbağa, domuz, eşek, şahin gibi yabani hayvanlarında arasında bulunduğu 8 bin 76 hayvan bakıma alınarak tedavi edildi.

Marmaris'te Geçen Yıl 8 Bin 76 Hayvan Rehabilite Edildi

Polis, jandarma ekipleri ile vatandaşların doğada ve sokakta buldukları hayvanlar Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne getirildi.

Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve beslenmeleri için çalışmalar yürüten Marmaris Belediyesi, kontrolsüz üremenin önüne geçmek için 2021 yılı içinde 3 bin 419 kedi, 252 köpeği kısırlaştırırken 4 bin 405 hayvanın da tedavisini üstlendi.

Temmuzda yaşanan büyük yangın sırasında alevlerden kurtarılan evcil, yabani ve sokak hayvanları bakımevine getirilerek tedavileri yapıldı. Bakımevi yangın süresince aralarında kedi, köpek, koyun, inek, tavuk, kaz gibi sahipli hayvanların yanı sıra kaplumbağa, domuz, eşek, şahin gibi sokak ve yabani hayvanların da olduğu 347 cana yuva oldu. Tedavileri yapıldıktan sonra sahipli olanlar sahiplerine, yaban hayvanları da doğaya bırakıldı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bir anlık hevesle alınıp sokağa terk edilen yüzlerce köpek barınakta yeni bir yaşama rehabilite edilerek başladığını ve Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi tarafından bir yılda 206 hayvan sahiplendirildiğini söyledi.

Merkezde aşılanan, kısırlaştırılan ve tedavi edilen hayvanların en büyük ihtiyacının yeni bir aile olduğuna dikkati çeken Oktay, Oktay, "Yıl içinde 200’den fazla hayvanı sahiplendirdik. Bir anlık hevesle sahiplenilen hayvanlar bazen bakımı zor geldiği için sokağa bırakılıyor. Merkezimizde şu an 380 köpeğimiz var. Hepsinin aşıları bakımları yapıldı. Hayvan sahibi olmakta kararlı olan vatandaşlarımız barınağımızdan ücretsiz olarak sahiplenebilirler." dedi.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
9 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
8 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
7 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler