17 Kasım 2020
25

Marmaris Kısa Mola Merkezi Hizmete Açıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ailelerin engelli bireyleri süreli olarak bırakabilmeleri amacıyla Marmaris ilçesinde oluşturduğu Kısa Mola Merkezi'ni hizmete açtı. 

Marmaris Kısa Mola Merkezi Hizmete Açıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesinin hizmete açtığı Kısa Mola Merkezi, Milas ve Fethiye ilçelerinin ardından Marmaris ilçesinde de hizmete açıldı. Menteşe, Milas ve Fethiye ilçelerinde faaliyetlerine devam eden, son olarak Marmaris ilçesinde hizmete açılan Kısa Mola Merkezinden 5 yaş ve üzeri engelli bireyler yararlanıyor.

Ailelerin engelli bireylerini bırakabildikleri Marmaris Kısa Mola Merkezi, huzurlu, güvenli ve keyifli bir ortamın sunulduğu bir merkez olarak hizmet veriyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün büyük bir hassasiyet ile üzerinde durduğu engelli ailelerine kısa mola hizmetinin sayısı, Marmaris ilçesinde de açılmasıyla birlikte 4’e çıktı.

Kısa Mola Merkezlerinde Covid-19 Tedbirleri En Üst Seviyede

Ailelerin engelli çocuklarını bırakabilecekleri bir ortamın sunulduğu Kısa Mola Merkezlerinde, çocukların eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirebilmeleri için Covid-19 tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldığı belirtildi. Kısa Mola Merkezlerinde Covid-19 önlemleri kapsamında hizmetten yararlanmak isteyen engelli bireylerin maske takma zorunluluğu bulunuyor.

Aynı saat diliminde sadece bir kişi hizmetten yararlanabiliyor. Merkezler engelli bireyler gelmeden önce ve gittikten sonra dezenfekte ediliyor. Personel de maske ve siperlik ile hizmet verirken, her bireyden sonra maske değişimi sağlanıyor. Randevusu kesinleşmiş engelli bireylerin transfer işleminde araçta şoför ve refakatçı dışında kimse bulunmuyor ve maske ile hijyen kuralları çerçevesinde nakil işlemi gerçekleştiriliyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler