09 Ekim 2020
27

Lösemi Tedavisi Gören Ada’nın Uçma Hayali Gerçek Oluyor

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Muğla’da lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Ada Su Zor’un Kapadokya’da sıcak hava balonuyla uçma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Lösemi Tedavisi Gören Ada’nın Uçma Hayali Gerçek Oluyor

Muğla’da lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Ada Su Zor’un Kapadokya’da sıcak hava balonuyla uçma hayali gerçek oluyor. Öğretmen Mahinur Göker Aktaş’ın öğrencilerin ve velilerin desteğiyle kaleme aldığı “Ada Hayaline Uçuyor” adlı kitapta anlattığı Ada’nın sıcak hava balonla uçma hayalini gerçeğe dönüştürme isteği haberleştirilince yetkililer devreye girdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Fethiye ilçesi Bozyer Mahallesi’nde yaşayan Ada’nın ailesiyle telefonda görüştü. Aile, peri bacaları üzerinde sıcak hava balonuyla uçmaları için kente davet edildi.

“Ada’nın En Büyük Hayalini Gerçekleştirmek İstiyoruz”

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ada’nın hayalini gerçekleştirmek için hazır olduklarını dile getirdi. Ada’nın hem hayalini gerçekleştirmek hem de moralini yükseltmek için ailesine ulaştıklarını belirten Arı, "Evladımız, tedavisinin devamı için 13 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gidecek. Doktorlarının değerlendirmesinin ardından inşallah Ada'nın en büyük hayalini gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca öğretmeni tarafından ortaya çıkarılan kitaptan da alarak kentimizdeki çocuklarımıza dağıtacağız." diye konuştu.

Çok Sayıda Yardım ve Destek Telefon Aldılar

Ada’nın annesi Ayça Zor, kızının haberinin yayımlanmasının ardından çok sayıda yardım ve destek telefonu aldığını dile getirdi. Kızının tedavisinin olumlu yönde ilerlediğini aktaran Zor, "Ada Nevşehir'de uçacağı haberini alınca çok sevindi. Sabırsızlıkla bekliyor. Bu tedavide en iyi ilaç, moral. Bu da Ada'ya büyük moral oldu. Doktorumuza danışıp izin alıp hayalini gerçekleştirmek için yola çıkacağız. Başta Nevşehir Belediye Başkanı olmak üzere arayıp yardım etmek isteyen herkese çok teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Hayalinin gerçekleşeceği için çok mutlu olduğunu belirten Ada Su Zor, destek verenlere teşekkür etti.

0 Yorum

Benzer İçerikler