26 Nisan 2021
51
ABONE OL

Covid-19'u Yenen Minik Teoman'ın Kalbi Artık Daha Sağlam Atıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde doğuştan kalp deliği ve kalp kapakçığı rahatsızlığıyla dünyaya gelen beş aylık minik Teoman, ameliyata hazırlanırken yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Covid-19) yendi, geçirdiği operasyonla da şikayetlerinden kurtuldu.

Covid-19'u Yenen Minik Teoman'ın Kalbi Artık Daha Sağlam Atıyor

Esenköy Mahallesi'nde yaşayan Yasemin (30) ve Mehmet Akif Saltan (33) çifti, beş ay önce Teoman adını verdikleri ikinci çocuklarını kucaklarına aldı. Doktorlardan, Teoman'ın kalbinin delik ve kalp kapakçığı rahatsızlığıyla dünyaya geldiğini öğrenince büyük üzüntü yaşanan çift, bebeklerinin ameliyatla sağlığına kavuşacağını öğrenince az da olsa rahatladı.

Saltan Çifti Zorlu Günlerin Geride Kalmasının Mutluluğunu Yaşıyor

Saltan çifti, dört aylık olduğunda ameliyat yapılmasına karar verilen Teoman bebeğin üzerine titrerken, her şeyden koruyup kolladı. Ameliyat için gün alan çift, hazırlıkları yaparken bebeklerinin Covid-19'a yakalandığını öğrendi. Bu süreçte baba Mehmet Akif Saltan da Covid-19'a yakalandı. Baba ile bebeği gördükleri tedavinin ardından Covid-19'u yendi.

Ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beş aylıkken kalp ameliyatına alınan minik Teoman, başarılı geçen operasyonla sağlığına kavuştu. Saltan çifti, ameliyat sürecinde yaşadıkları zorlu günlerin geride kalmasının mutluluğunu yaşıyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler