05 Mart 2021
920
ABONE OL

Turgutreis Otelleri ve Turgutreis Otel Fiyatları

Bodrum’un Ege Denizi’ne açılan kapısı olarak bilinen Turgutreis, konforlu ve eğlenceli bir tatil isteyenler için kusursuz seçenekler sunmaktadır.

Turgutreis Otelleri ve Turgutreis Otel Fiyatları

Ancak, 1960’lı yıllara kadar bölgeye ulaşımın oldukça zor olması nedeni ile turizm yönünden çok fazla gelişemeyen Turgutreis, daha sonrasında aldığı yatırımlar ile sahip olduğu yüksek turizm potansiyelini ortaya çıkarmaktadır.

Amiral Turgut Reis’in 1485 yılında Karabağ mahallesinde doğduğu iddia edilmektedir ve bölgenin adı da buradan gelmektedir. Bodrum Yarımadası’nda bulunan en büyük yerleşim merkezlerinden birisi olan Turgutreis, sahip olduğu yat limanı D-Marin ile daha da popüler bir turizm bölgesi haline gelmektedir. Birbirinden güzel plajları ve kendini hayran bırakan doğası ile ön plana çıkan Turgutreis, Yunan adalarına yakınlığı ile de dikkat çekmektedir.

Turgutreis Tatil Tavsiyeleri

Turgutreis, muhteşem koylarla çevrilmiş yarımadanın en güzel bölgelerinden birisi olarak son 20 yılın yükselişe geçen tatil bölgeleri arasında bulunmaktadır. Begonviller ve zakkumlarla süslü sokaklara sahip olan Turgutreis’te bulunan turunçgil ağaçlarının kokusu bölgenin güzelliğine güzellik katmaktadır.

Doğal güzellikler arasında yer alan ve doğaya saygılarıyla ön plana çıkan Turgutreis otelleri, kusursuz bir deniz ve kültür tatili geçirmenize olanak tanımaktadır. Bölgenin berrak denizi ve doğal kumsalları deniz turizmi için gelenlerden tam not almayı başarmaktadır. Uluslararası gümrük hüviyetine 2003 yılından beri sahip olan D-Marin, komşu kıyıları ziyaret etme kolaylığı sunması ile de ilgi odağı olmaktadır. D-Marin’den Kos, Simi, Leros, Kalimnos ve Rodos adalarına yapılan seferler turistlerin akınına uğramaktadır. D-Marin’den Kos’a ulaşmak için 15 dakikalık keyifli bir yolculuk yapmak yeterli olmaktadır.

Bölgede Gümüşlük ve Karaincir arasında pek çok irili ufaklı koy bulunmaktadır. Bu koyların her birinde birbirinden güzel Turgutreis otelleri ve pansiyonları misafirlerini ağırlamaktadır. Günbatımı plajı ise bölgenin en popüler plajları arasında olmaktadır.

Dünyanın en temiz koyları arasında ilk 10’a giren Akyarlar, muhteşem sahili ile gelenlerin beğenisini topluyor. Bölgede esen sert rüzgarlar, rüzgâr sörfüne uygun bir ortam oluşturmaktadır. Sörf ile ilgilenenler için en uygun ortam genellikle Akyarlar ve Fener Koyu’nda bulunmaktadır. Su sporları da yapılabilen beldede, tatilinizin her anı dolu dolu geçebilmektedir. Turgutreis’in yaklaşık olarak 6 kilometre açığında bulunan Çatal Adası da ziyaretçilerin ilgi gösterdiği yerler arasında yer almaktadır.

Bölgede düzenlenen festivaller sayesinde her an canlılığını koruyan Turgutreis, ziyaretçilerine sadece deniz tatilinden fazlasını vaat etmektedir. Dünyanın her yerinden pek çok sanatçıyı ağırlayan Turgutreis, Osmanlı döneminden kalan tarihi hamamlar, çeşmeler ile de kültür turizminin kapılarını aralamaktadır. Roma dönemine ait kilise ve çeşmelerin bulunduğunu bölge 4000 yıllık geçmişe sahip kalıntıları ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Turgutreis Dağı’nın tepesinde bulunan yel değirmenleri de görülmesi gereken bir diğer bölge olmaktadır.

Turgutreis Otelleri ve Rezervasyon Seçenekleri

Doğa, tarih, sanat ve adrenalinin bir araya geldiği bölgede hizmet veren Turgutreis otelleri her ziyaretçinin en yüksek memnuniyet seviyesinde ayrılması için hizmet vermektedir. Unutulmaz lezzetlerin sunulduğu, harika anların yaşandığı bölgede hizmet veren tüm Bodrum Turgutreis otelleri, aynı ciddiyetle çalışmaktadır.

Ayrıca Turgutreis otelleri, tatilcilere konforlu ve kaliteli bir tatil yapma fırsatı da vaat etmektedir. Her ziyaretçinin yüksek keyif alması için değişik aktiviteleri bir araya getiren Turgutreis otelleri hem kişiye özel ve hem de özgün bir hizmet anlayışı benimsemektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KONAKLAMA
Bodrum Merkez Pansiyonları
KONAKLAMA
Muğla Otelleri
Muğla Otelleri
05.03.2021
615
KONAKLAMA
Bodrum’da Kışın Açık Oteller
KONAKLAMA
Bodrum’da Yazlık Nereden Alınır?
KONAKLAMA
Bodrum Kiralık Yazlık
Bodrum Kiralık Yazlık
05.03.2021
518
KONAKLAMA
Bodrum Yalıçiftlik Otelleri