04 Mart 2021
1130
ABONE OL

Konacık Otelleri ve Konacık Otel Fiyatları

Tarih ile harmanlanmış, ziyaretçilerine doğasıyla kucak açan, Bodrum yarımadasının en güzel noktalarından biri olan Konacık, yaz aylarında bile tatlı tatlı esen rüzgarıyla yurt içi ziyaretçilerinin yanı sıra yurt dışından gelen turistlerin de sıklıkla tercih ettiği popüler tatil yörelerinden biri olmaktadır. Bodrum merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Konacık, Bodrum’un göz kamaştıran tarihine yolculuk etmek için en ideal noktalardan biri olmaktadır.

Konacık Otelleri ve Konacık Otel Fiyatları

Bodrum ilçesine bağlı, Bodrum merkeze 5 km uzaklığında bulunan Konacık, tıpkı yarımada gibi köklü yerleşim yerlerinden biri olmaktadır. Geçmişte Rumların ve Türklerin iç içe yaşadıkları bölgelerden biri olan Konacık, tarihsel serüveni ile de dikkatleri üzerine çeken bir yer olmaktadır.

Tatlı tatlı esen havası, insanı bunaltmayan sıcağı, samimi insanları ile oldukça sakin bir yer olan Konacık, yaz aylarında bile çok kalabalık olmamaktadır ve bu açıdan bakıldığında huzur ile berrak gökyüzünün, mis gibi doğanın içinde bulunan çok özel bir yer olmaktadır. Geniş doğası içindeki evleri ve Bodrum sokaklarıyla doğal güzelliklerini korumuş olan Konacık, rüzgarı nedeniyle tatilcileri bunaltmamakta ve hafif meltemleri ile insanı alıp bambaşka diyarlara götürmektedir.

Konacık Otelleri ve Fiyatları

Konacık'ta her bütçeye uygun otel ve tatil köyü alternatifleri bulunmaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği ve her türlü imkana kolaylıkla ulaşılabilen 5 yıldızlı otelleri ve tatil köylerinin yanı sıra doğanın içinde bulunan otelleriyle de sıklıkla tercih edilen noktalardan biri olmaktadır.

Ayrıca her bütçeye uygun konaklama seçeneği barındıran Konacık’ta nasıl bir tatil istiyorsanız o şekilde tatil yapabilirsiniz. İster 5 yıldızlı otellerinde konaklayabilir, isterseniz de butik otellerde kalarak daha az para harcayabilirsiniz. Fakat yine de bütçe planlamanızı nasıl bir tatil istediğinize göre şekillendirmeniz ve ufak da olsa planlanan bütçenizin üzerine çıkabileceğinizi bilmenizde yarar vardır.

Bodrum Konacık’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a Türkiye’nin hemen her noktasından karayolu ve havayolu ile ulaşmak mümkün olmaktadır. Bodrum-Milas Havalimanı uluslararası bir havalimanıdır. Yıl boyunca oldukça aktif olan Bodrum-Milas Havalimanı özellikle yaz aylarında sefer sayılarını sıklaştırmaktadır. Bodrum Havalimanı’ndan kalkan servis araçları ve otobüslerle merkeze kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından merkeze ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Bodrum merkezden Bodrum’un her köşesine minibüslerle ulaşılabilmektedir. Bodrum şehir içi ulaşım bakımından oldukça kolay ve ucuz olmaktadır. Otogardan kalkan minibüslerle Gümbet, Konacık, Bitez, Ortakent, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar, Torba ve Gündoğan gibi tüm beldelere gidilebilmektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KONAKLAMA
Bodrum Merkez Pansiyonları
KONAKLAMA
Muğla Otelleri
Muğla Otelleri
04.03.2021
650
KONAKLAMA
Bodrum’da Kışın Açık Oteller
KONAKLAMA
Bodrum’da Yazlık Nereden Alınır?
KONAKLAMA
Bodrum Kiralık Yazlık
Bodrum Kiralık Yazlık
04.03.2021
577
KONAKLAMA
Bodrum Yalıçiftlik Otelleri