02 Mart 2021
1547
ABONE OL

Bitez Otelleri ve Bitez Otel Fiyatları

Mandalina bahçeleriyle bezenmiş yolları, türkülere konu olan yalısı, masmavi denizi ve bembeyaz köy evleriyle Bodrum yarımadasının en güzel koylarından biri olan Bitez, mavi bayraklı plajları, yaz aylarında bile tatlı tatlı esen rüzgarıyla yurt içi ziyaretçilerinin yanı sıra yurt dışından gelen turistlerin de sıklıkla tercih ettiği popüler tatil yörelerinden biri olmaktadır. Bodrum merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Bitez, aynı zamanda doğal köy hayatının da hala devam ettiği nadir yerlerden biridir.

Bitez Otelleri ve Bitez Otel Fiyatları

Bodrum ilçesine bağlı, Bodrum merkeze 8 km uzaklığında bulunan Bitez, tıpkı yarımada gibi köklü yerleşim yerlerinden biri olmaktadır. Geçmişte Rumların ve Türklerin iç içe yaşadıkları bölgelerden biri olan Bitez, Çökertme türküsüne konu olan ve sahil anlamına gelen Bitez Yalısı ile ünlü bir belde olmaktadır.

Berrak denizi, sahildeki balıkçıları, uzun kumsalıyla yaz aylarında oldukça kalabalıklaşan sahilden birkaç kilometre uzaklaştığınızda esas yerleşim yeri olan Bitez Köyü'ne varıyorsunuz. Geniş mandalina bahçeleri içindeki beyaz köy evleri ve daracık sokaklarıyla doğal güzelliklerini korumuş olan Bitez, rüzgarı nedeniyle sörfçülerin de en çok tercih ettikleri tatil yerlerinden biri olma özelliğine sahip olmaktadır.

Bitez Otelleri ve Fiyatları

Bitez'de her bütçeye uygun otel ve tatil köyü alternatifleri bulunmaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği ve her türlü imkana kolaylıkla ulaşılabilen 5 yıldızlı otelleri ve tatil köylerinin yanı sıra yine sahil şeridinde bulunan denize sıfır otelleri de sıklıkla tercih edilen noktalardan biri olmaktadır.

Ayrıca her bütçeye uygun konaklama seçeneği barındıran Bitez’de nasıl bir tatil istiyorsanız o şekilde tatil yapabilirsiniz. İster 5 yıldızlı otellerinde konaklayabilir, isterseniz de butik otellerde kalarak daha az para harcayabilirsiniz. Fakat yine de bütçe planlamanızı nasıl bir tatil istediğinize göre şekillendirmeniz ve ufak da olsa planlanan bütçenizin üzerine çıkabileceğinizi bilmenizde yarar vardır. 

Bitez Civarındaki Gezilecek Yerler

Bitez, Bodrum'a en yakın koylardan biri olmaktadır. Bitez'deki deniz tatilinize biraz mola vermek isterseniz tarihi dokusuyla da oldukça değerli bir yer olan Bodrum'u keşfetmek için yola çıkabilirsiniz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi'nin de içinde yer aldığı Bodrum Kalesi & Sualtı Arkeoloji Müzesi ve Antik Tiyatro'yu gezilecek yerler listenize ise kesinlikle eklemeniz gerekmektedir. Bitez'e en yakın koylardan biri olan Gümbet'teki yel değirmenleri de Bodrum'u başka bir açıyla görmenizi sağlayacak önemli noktalardan biri olmaktadır.

Bodrum'un renkli gece hayatına dahil olmak istiyorsanız Bodrum merkezdeki Barlar Sokağı'nı veya yine yakın bölgedeki büyük gece kulüplerinin de yer aldığı Gümbet'i ziyaret ederek doyasıya eğlenebilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KONAKLAMA
Bodrum Merkez Pansiyonları
KONAKLAMA
Muğla Otelleri
Muğla Otelleri
02.03.2021
801
KONAKLAMA
Bodrum’da Kışın Açık Oteller
KONAKLAMA
Bodrum’da Yazlık Nereden Alınır?
KONAKLAMA
Bodrum Kiralık Yazlık
Bodrum Kiralık Yazlık
02.03.2021
687
KONAKLAMA
Bodrum Yalıçiftlik Otelleri