02 Ekim 2020
1440
ABONE OL

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum deniz, kum ve güneş üçlüsü ile ünlü olsa da  tarihi yerler konusundan ülkemizin en zengin destinasyonlarından biridir. Bodrum, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Tatil için Bodrum'a gitmeyi planlıyorsanız tarihi ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. İşte, Bodrum gezilecek yerler. 

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum Kalesi 

Bodrum denilince akla gelen yerlerden biri olan Bodrum Kalesi, yılda yaklaşık 300 bin turiste ev sahipliği yapıyor. Bodrum Kalesi hikayesi merak ediliyor. Bodrum Kalesi, 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından Aziz Peter Kalesi adıyla inşa edilmiştir. Bodrum'un simgesi olan Kale, bilinen kalelerin aksine denizin ortasında kurulmuştur. İki liman arasında bulunan kayalık bir zemine kurulmuş Kale’nin tarihi antik çağa kadar uzanıyor. 

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi, Kral Maousolos’a yapılmış olan antik bir mezardır.  Mausolos’un heykeli Londra’daki Biritish Museum’de sergileniyor olsa da Bodrum’daki mozole, yılda 20 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Torba

Bodrum'un ilçelerinden biri olan Torba, çam ormanları ve zeytinliklerle çevrili doğası, masmavi deniz manzarasıyla dikkat çeken Bodrum’un en gözde beldelerinden biridir. Bodrum’un kuzeydoğusunda yer alan ve merkeze 6 km uzaklıkta bulunan Torba Koyu, sakin bir tatil tercih eden ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Bodrum’un ender ormanlık yerlerinden biri olan Torba, mavinin ve yeşilin eşsiz uyumuyla insanı büyüleyecek güzelliktedir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi 

Bodrum Kalesi içerisinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, 1958 yılında sünger avcılarının rastlantı eseri buldukları heykel ve amforalar sayesinde kurulmuştur. Müzenin tarihine baktığımızda en önemli eserlerden biri, dünyanın en eski batığı olan “Uluburun Batığı” bu müzede sergileniyor.

Mazı Köyü 

Bodrum'a yakın ancak bir o kadar saklı kalmış bir köy Mazı. Sakin ve huzurlu yapısı, temiz doğası ve berrak deniziyle görür görmez sizi kendisine çeker. Mazı Köyü, kalabalıktan uzak sakin konumunun yanı sıra 8 eşsiz koya sahiptir. Mazı,tatilinizi sakinlik ve huzur içerisinde, zeytin ve çam ağaçları arasında geçirmek isteyenler için oldukça idealdir.

Ortakent

Mavi bayraklı ve Bodrum yarımadasının en uzun sahiline sahip pırıl pırıl bir deniz. Sahilden biraz içeriye doğru yürüdükçe mis gibi portakal ve mandalina kokularını almaya başlıyorsunuz. Ortakent, tepede bulunan eski değirmenleri, sokaklardaki taş evleriyle Bodrum’un keşfedilmemiş rotalarından biridir.  

Bodrum Araç Kiralama

Konforlu ve rahat bir Bodrum gezisi hayal ediyorsanız Miniyol'u tercih edebilirsiniz

Bodrum Rent A Car denilince akla gelen Miniyol ile konforlu bir seyahat yapabilirsiniz. 

Milas Bodrum Havalimanı Oto Kiralama ile havalimanından itibaren konforlu bir gezi planlayabilirsiniz.  

0 Yorum

Benzer İçerikler