06 Eylül 2021
1677
ABONE OL

Bodrum’un En Güzel Koyları

Ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm beldelerinden biri olan Bodrum, en az bir kere gitmeniz gereken tatil yerleri arasındadır. Beyaz evleri, mavi ve beyaz tasarımlarıyla göz kamaştıran Bodrum, görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bodrum’un En Güzel Koyları

Karaincir Plajı

Sakinliği, doğası ve berrak deniziyle huzurlu tatil arayışında olanlar için Karaincir adeta cennetten bir köşe. Bodrum merkeze 30 km uzaklıkta bulunan Karaincir iki tarafı tepeyle çevrili olması nedeniyle rüzgâr almıyor. Bodrum mandalinasıyla meşhur olmasına rağmen bu koyda bir zamanlar incir ağaçları ile ünlüymüş.

Küdür Koyu

Yalıkavak Bodrum’un lüks noktalarından biridir. Bu sebeple bakımlı bir limanı olan Yalıkavak’ın Küdür Koyu da yine masmavi suyuyla dikkat çekmektedir. Yakınlarında ünlü restoran ve balıkçılarının olmasının yanı sıra bu koy aynı zamanda arkeolojik sit alanıdır.

Cennet Koyu

Cennet Koyu Göktürkbükü’nde yer alan bir koydur. Yine dalgasız bir suya sahip olan Cennet Koyu’nun bir diğer özelliği ise denizinin derin olmasıdır. Bu özelliğiyle Cennet Koyu tur teknelerinin de gözdesidir.

Aspat Koyu

Aspat Koyu muhteşem güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken koylardan biri. 1. derece sit alanı olması nedeniyle doğal güzelliğini koruyabilmiş. Sessiz ve huzurlu bir tatil arayanlar için ideal noktalardan biri olan Aspat Koyu yemyeşil bir doğaya sahip.

Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu’nun diğer bilinen adı da Zeki Müren Koyu’dur. Bu adı almasının sebebi, zamanında Zeki Müren sürekli olarak bu koyda tatilini yapmasıdır. Zeki Müren’i görmek isteyenler de buraya bu yüzden akın ederlermiş. Bu nedenle diğer adı Zeki Müren Koyu olarak kalmıştır.

0 Yorum

Benzer İçerikler