06 Ekim 2021
1735
ABONE OL

Bodrum’da Mutlaka Görülmesi Gereken 8 Yer

Dünyaca ünlü turizm destinasyonu Bodrum, her yıl yerli ve yabancı turisti kendine çekmeyi başarıyor. Doğal güzellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen Bodrum’da görülmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. İşte, Bodrum’da mutlaka görülmesi gereken yerler listesi.

Bodrum’da Mutlaka Görülmesi Gereken 8 Yer

Bodrum Kalesi

Bodrum denilince akla gelen noktalardan biri olan Bodrum Kalesi 1402 yılında St. Jean Şövalyeleri tarafından Aziz Peter Kalesi adıyla inşa edilmiştir. Bodrum’un simge yapılarından biri olan Bodrum Kalesi, iki liman arasında yer alır. Özellikle gün batımı manzarasıyla dikkat çeken Bodrum Kalesi, Bodrum’a gelen ziyaretçiler tarafından gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Hayatının son dönemlerini Bodrum’da geçiren sanat güneşi Zeki Müren’in vefatının ardından evi müzeye dönüştürüldü. Ev, Zeki Müren Sanat Müzesi olarak ziyaretçiler tarafından gezilebiliyor.

Bodrum Deniz Müzesi

Denizcilik tarihine geçmişten günümüze ışık tutan Bodrum Deniz Müzesi, meraklısını uzun saatler içerisinde tutabilir. Bodrum kültürünün önemli parçalarından biri olan süngercilik, balıkçılık ve taşımacılıkta kullanılan gulet tipi tekneler kesinlikle görülmesi gereken detaylar arasındadır.

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum’a geldiğinizde mutlaka zaman ayırmanız gereken yapıtlardan biri Bodrum Antik Tiyatrosu’dur. Bodrum’un klasik çağ dönemlerinden günümüze ulaşabilen ve Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olma özelliğini taşıyan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.

Bodrum Barlar Sokağı

Dünyaca ünlü Bodrum Barlar Sokağı, kendine has renkli atmosferiyle ziyaretçilerin mutlaka uğraması gereken yerler arasında yer alıyor. Ünlü müzisyenlere ev sahipliği yapan Barlar Sokağı sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin doruklarına çıkarıyor.

Bodrum Doğal Güzellikler

Göltürkbükü

Gölköy ve Türkbükü’nün bir araya gelmesiyle oluşan Göltürkbükü, Bodrum’un en popüler beldelerinden biridir. Eğlence hayatı ve doğal yapısıyla özellikle yaz aylarında oldukça popüler olan Bodrum, Ege’nin muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunuyor.

Akyarlar

Bodrum merkeze 22 kilometre uzaklıkta yer alan Akyarlar, deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz noktalardan biridir. Akyarlar, sörf, deniz paraşütü ve yelken sporu yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Güvercinlik

Bodrum’un şirin beldelerinden biri olan Güvercinlik, bir balıkçı kasabasıdır. Güvercinlik’te klasik balıkçılığın yanı sıra balık çiftliklerine de rastlamak mümkündür. Kıyı şeridinde yer alan balık restoranları mutlaka uğramanız gereken noktalar arasında yer alıyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler