17 Kasım 2020
21

Kürek Milli Takımı Olimpiyatlara Katılmayı Hedefliyor

Tarihinde ilk kez kota alarak 2016 Rio Olimpiyatları'nda yarışma hakkı elde eden ancak bir sporcusunun yaralanması nedeniyle istediği sonuca ulaşamayan Kürek Milli Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda derece yapmak istiyor.

Kürek Milli Takımı Olimpiyatlara Katılmayı Hedefliyor

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen hazırlık kampına katılan sporcular, çalışmalarını olimpiyat kotası hedefiyle sürdürüyor. Salgın nedeniyle 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihlerine ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılmayı amaçlayan sporcular Köyceğiz Gölü'nde kürek çekiyor.

Kürek Milli Takımı Başantrenörü Nebojsa İliç, hazırlık kampını gerçekleştirdikleri Köyceğiz Gölü'nün müsabakalara hazırlık için ideal bir ortamı olduğuna işaret etti. Kampın amacının önümüzdeki yıl düzenlenecek uluslararası yarışlara hazırlanmak olduğuna dikkat çeken İliç, kamp sonunda oluşturacakları takımlar ile müsabakalara katılacaklarını kaydetti.

Köyceğiz'de ay sonuna kadar sürecek kampa 17 sporcunun katıldığını belirten İliç, "Bu seneki en büyük hedef 2020 Tokyo Olimpiyatları. Onun dışındaki hedeflerimiz Avrupa şampiyonası ve dünya şampiyonalarında madalya alabilmek." dedi.

"En Az Üç Tekne Sınıfında Olimpiyatlara Gitmeyi Hedefliyoruz"

Kampın sonunda bazı testlerinin olacağına işaret eden İliç, "Olimpiyatlara gitmek gerçekten çok zor bir şey. Ama sporcularımız buna hazır. Burada çok çalışmaya hazırız, iyi bir ortam var. 2021’in sonunda iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum. " diye konuştu.

Kürek Milli Takımı Antrenörü Sonat Doğan ise olimpiyatların seçmelerine hazırlandıklarını amaçlarının da iyi bir derece almak olduğunu ifade etti. Çok iyi sporculardan oluşan genç bir milli takımları bulunduğunu anlatan Doğan, "Sporcularımız olimpiyat hedefli çalışıyorlar. Bütün sporcularımızda en az üç tekne sınıfında olimpiyatlara gitmeyi hedefliyoruz. Martta İtalya’da, mayısta İsviçre’de iki kota yarışımız var. Orada başarılı olup Türkiye’yi olimpiyatlarda kürek branşında da temsil etmek en büyük amacımız." ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Benzer İçerikler