03 Mayıs 2021
34
ABONE OL

Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yarışı 23 Mayıs'ta Yapılacak

Türkiye'nin yanı sıra dünyanın değişik ülkelerinden bisiklet tutkunları bir araya getirecek Bilnet Okulları Bodrum Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı 23 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

Halikarnas Granfondo Uluslararası Bisiklet Yarışı 23 Mayıs'ta Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla kısa ve uzun parkur olmak üzere iki ayrı rotada yapılacak yarışa valilik ve yerel yönetimler de destek veriyor.

Organizasyonun 56 kilometrelik Çağdaş Holding Kısa Parkuru Bodrum merkezden start alarak OASİS önünde son bulacak. 103 kilometrelik Bitci.com Uzun Parkur'da ise Bodrum'un sadece turizm bölgelerini değil, kırsalda bulunan alanlarını da tüm dünyaya tanıtacak.

Yarışlara 15 Ülkeden Bine Yakın Sporcu Katılacak

Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, Bodrum'un ilk defa bir Granfondo'ya ev sahipliği yapacağını kaydetti

Yarışın 15 yaştan, 70 yaşa bisiklet tutkunlarını bir araya getiren büyük organizasyonlardan biri olduğunu anlatan Cömert, "Bodrum Yarımadası'nda düzenlenecek ve 15 ülkeden bine yakın sporcunun katılması beklenen Bodrum Halikarnas Granfondo yerli ve yabancı basın kuruluşları da büyük ilgi gösteriyor. Yarış nedeniyle yerli yabancı birçok basın mensubunu ağırlayacak olan Bodrum, deniz, güneş ve kum turizminin yanı sıra spor turizmiyle de dünyaya kendini tanıtacak.” dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

SPOR
Bodrum Rüzgar Sörfü
Bodrum Rüzgar Sörfü
03.05.2021
79