20 Ağustos 2020
176

Bodrum’da Doğa Sporları ve Doğa Aktiviteleri

Bodrum muhteşem doğası ile doğa sporları ve macera tutkunları için sınırsız imkanlar sunuyor. Bodrum her ne kadar mavi bayraklı plajları, koyları ve su sporlarıyla ön plana çıksa da doğa sporları ve adrenalin severler için Jeep safari ve ATV safari turlarıyla birlikte uzun doğa yürüyüşleri, at safari, trekking, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları düzenleniyor.

Bodrum’da Doğa Sporları ve Doğa Aktiviteleri

Bisiklet Turları

Bodrum tatilini doğa sporları yaparak daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bodrum’un doğal güzelliklerini keşfetmek için düzenlenen bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Bisiklet turları ile Bodrum yarımadasındaki eşsiz güzellikteki koyları, köyleri ve dağ yollarını bisiklet ile gezebilirsiniz.

Jeep Safari Turları

Bodrum yarımadasında yapılan Jeep Safari turları, Bodrum’da yapılabilecek gezi ve doğa sporları aktiviteleri arasında en popüler olanların başında geliyor. 4x4 araçlarla yapılan safari turu ile dağ yollarında muhteşem manzaralar eşliğinde eşsiz bir deneyim ve adrenalin yaşayabilirsiniz. Tur süresince çeşitli duraklarda dinlenme ve yüzme molaları veriliyor.

ATV Safari

ATV turlarına iki kişi veya tek kişi olarak katılma imkânınız bulunuyor. Günübirlik ATV turlarına katılarak çam ormanları ve patika yollarda heyecan verici ve adrenalin dolu güzel bir gün geçirebilirsiniz. Bodrum yarımadasının güzelliklerini keşfedebilir ve eşsiz manzara eşliğinde doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tur süresince çeşitli duraklarda dinlenme ve yüzme molası veriliyor.

At Binme Turları

Bodrum’da at binme turları genel olarak günde 2 seans şeklinde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek safariniz boyunca profesyonel rehberler eşliğinde çam ormanlarında at binebilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Trekking

Bodrum’da trekking için en çok izlenen güzergahlardan biri Leleg Evleri, Pedesa ve Gebe Kilise parkurlarıdır. Yalıkavak’tan başlayan Sandima, Partipanaz Kayası ve Geris Kanamaşa Sırtları ise doğa yürüyüşleri ve trekking için tercih edilebilecek diğer alternatiflerdir.

Bodrum’dan yaklaşık 30 km mesafede bulunan Uyku Vadisi’nde muhteşem doğa eşliğinde trekking yapabilir ve yayla evlerinde köy yaşamını yakından deneyimleyebilirsiniz.

Bodrum Kamp Alanları

Bodrum’da kamp yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Bodrum kampları genellikle yarımadanın güney kıyılarından başlayıp, batı kıyılarına kadar devam ediyor. Turgutreis, Gümüşlük, Gümbet gibi birçok beldede ücretli kamp alanları bulmanız mümkün. Denize sıfır birçok kamp alanı bulabileceğiniz Bodrum’da hem keyifli hem de ekonomik tatil yapabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler