27 Nisan 2021
51
ABONE OL

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Mücadele Eden Sporcular İzmir'de

İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcular Ferhat Arıcan, Adem Asil, Nazlı Savranbaşı ve Göksu Üçtaş Şanlı, İzmir'e geldi.

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Mücadele Eden Sporcular İzmir'de

Organizasyonda paralel bar aletinde şampiyon olan Ferhat Arıcan ve barfiks aletinde bronz madalya kazanan Adem Asil'in yanı sıra Nazlı Savranbaşı ve Göksu Üçtaş Şanlı'yı Adnan Menderes Havalimanı'nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, minik sporcular ve aileleri karşıladı.

“Bu Başarıyı Ülkeme Kazandırdığım İçin Mutluyum”

Ferhat Arıcan, geçen yıl aralık ayında Mersin'de düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda da altın madalya kazandığını hatırlattı. Arıcan, "Dört ay içinde 2'nci Avrupa şampiyonluğum. Bu başarıyı ülkeme kazandırdığım için gerçekten çok mutlu ve gururluyum. İki Avrupa şampiyonluğuyla olimpiyatlara gitmem motivasyonumu da çok yükseltti. İnşallah olimpiyatlarda ülkeme tarihi bir başarı kazandırmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım." ifadelerini kullandı.

Takım olarak olimpiyatlarda başarı elde etmek istediklerini vurgulayan Ferhat Arıcan, "Önceden olimpiyatlara katılmak hayaldi, şimdi ise madalya hedefliyoruz. Benim bir sözüm var, hayallerimizi hedeflerimize dönüştürmeliyiz ve çok çalışmalıyız." şeklinde konuştu.

Adem Asil ise hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü için gururlu olduğunu ifade ederek, kendisine destek veren yetkililere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de başarılarından dolayı milli sporcuları kutlayarak, bu başarıların sürmesi temennisinde bulundu.

0 Yorum

Benzer İçerikler

SPOR
Bodrum Rüzgar Sörfü
Bodrum Rüzgar Sörfü
27.04.2021
79