23 Kasım 2021
524
ABONE OL

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı?

Öğrencilerin 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayım devam ediyor. KYK burs başvuruları 10 Kasım tarihinde yapılmıştı. KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu KYK burs başvurusu yapan öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki, KYK burs sonuçları açıklandı mı, 2021 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK burs başvuruları ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı?

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan Açıklama

Kredi ve Yurtlar Kurumuna yapılan burs başvurularının ardından öğrenciler KYK burs sonuçları açıklandı mı? sorusuna yanıt arıyorlar. Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gelecek son dakika açıklaması için bekleyişini sürdürüyor.

KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili açıklamalar yakından takip edilirken öğrencileri heyecanlandıran açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’ndan geldi.  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız.” açıklaması geldi.

KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı?

2021-2022 burs başvuruları, 5-10 Kasım tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılmıştı. Başvuru yapan öğrenciler burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. KYK burs sonuçları ise henüz açıklanmadı. KYK burs sonuçlarının açıklanacağı tarih ise henüz netlik kazanmadı.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Geçtiğimiz Yıl Ne Zaman Açıklanmıştı?

KYK burs başvuruları geçtiğimiz yıl 28 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında yapılmıştı. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından başvuru sonuçları ise 7 Aralık tarihinde açıklanmıştı. Bu yılki KYK burs ve kredi başvuruları ise 5 -10 Kasım tarihinde gerçekleştirildi.

2021 KYK Burs Sonucu Nasıl Öğrenilir?

KYK burs sonuçları, e-devlet üzerinden Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden (sonuc.gsb.gov.tr) öğrenebilecek. Ayrıca, e-devlet üzerinden giriş bilgilerini girdiğinizde Öğrenim/Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama üzerinden sonuçlar öğrenilebilecek.

2021 KYK Burs Ücreti Ne Kadar?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl öğrenciler için aylık burs ve kredi ücreti belirliyor. 2021 yılı için belirlenen aylık ücret ise lisansta 650 TL, lisansta 1300 TL ve doktorada ise 1950 TL.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
9 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
8 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
7 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

BİLGİ KÖŞESİ
Ev Dekorasyonunda Yeni Bir Çağ
BİLGİ KÖŞESİ
Metaverse Nedir?
Metaverse Nedir?
23.11.2021
156
BİLGİ KÖŞESİ
Tez Savunması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
BİLGİ KÖŞESİ
D Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?
BİLGİ KÖŞESİ
100/2000 YÖK Doktora Bursu Nedir?