25 Mart 2022
476
ABONE OL

Ev Dekorasyonunda Yeni Bir Çağ

İnsanların hayatlarının büyük bir çoğunluğunu geçirdiği evler hiç şüphesiz eşsiz bir marjinallik ve tarifsiz bir mükemmellik ile dekor edilmelidir. Çünkü, sanatın ve dekorasyonun birleşimiyle meydana gelecek olan evlerin her biri insan zihninin sınırlarını zorlayacak olan bir mükemmellik içerecektir. Bu nedenle sizler için ev dekorunda yeni bir çağ açacak bazı öneriler derledik.

Ev Dekorasyonunda Yeni Bir Çağ

Yeni Bir Yatak Odası Kurgusu

Öyle bir mekan ki ona hep yorgun argınken, uykusuzken, gecenin bir yarısında koşuyoruz. Arınma, güzelleşme, okuma işlevlerinin yanı sıra oturma, çalışma, dinlenme işlevlerini de kazanacak olan yatak odalarını artık bir salon gibi dekore edecek, kişiselleştirerek orada daha uzun zaman geçirmek isteyeceğiz. Gitgide artan yoga ve pilates gibi bireysel aktivitelerimiz ve meditasyon seanslarımız için de yatak odalarında özel köşeler kurgulayacağız. Kısacası yeni sığınağımız ve kaçış kozamız, yatak odalarımız.

Açık Salonlar

Dış mekanların, birer salon gibi düzenlenmesi fikriyle geçtiğimiz sezonlarda karşılaşmıştık; bu da tüm bahçe mobilyası dünyasını etkilemişti. Duvarları kaldırma ve dış mekan ile yarı kapalı bir etkileşime geçme. Bu sayede de iç-dış arasındaki sınırları şeffaflaştırma. Dolayısıyla, hem salon duygusunu açık havaya taşıyor hem yeni ara alanlar yaratıyor, hem de dış mekan için alışılageldik düzenlemelerden uzaklaşmış oluyoruz. 

Kusursuz Çalışma Alanları

Bir evin en önemli parçalarından biri hiç şüphesiz çalışma odaları ya da alanlarıdır. Çünkü, insanların sessizliği aradığı, doğanın ya da yalnızca sessizliğin bir araya gelerek kendi melodilerini oluşturduğu alanlarda çalışma verimleri çok yüksektir. Bu nedenle de bir ev dekorasyonunda en önemli şeylerden biri uygun çalışma alanlarıdır. Geçmiş ile günümüzün kaotik bir birikimi barındırması hedeflenen çalışma odalarında boydan boya kitaplık, masif masalar, ayarlanabilir ışıklar ile bir harmoni oluşturulması gerekir. bu harmoni sayesinde çalışma alanında bulunan kişilerin kusursuzluğu hedeflemesi, başka dünyalar ile bir olması çok daha kolay olacaktır. Çünkü her bir çalışma odası aynı zamanda kişilerin yaratıcılık düzeylerini de yükseltmesi gereken tarifsiz bir yapılanmaya sahip olmalıdır. Aksi takdirde verimsiz ya da hissiz bir dekor ya da tasarım ile kusursuzluğa erişmek mümkün olmayacaktır.

0 Yorum

Benzer İçerikler

BİLGİ KÖŞESİ
Michelin Yıldızı Nedir? Nasıl Alınır?