06 Eylül 2022
671
ABONE OL

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir, E-Nabız Aile Hekimi Değiştirme

Aile hekimi değiştirme işlemi, e-Nabız portalı ve e-Devlet e-Nabız Sitemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. E-Nabız ekranında yer alan aile hekimi değiştirme kısmında kolaylıkla değiştirilebilmektedir. 3 ay içerisinde maksimum 1 kez gerçekleştirilebilen aile hekimi değişiklik işlemi, her ayın 5’i ile 21’i arasında yapılmaktadır. Peki, aile hekimi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir, E-Nabız Aile Hekimi Değiştirme

Aile Hekimi Değiştirme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile hekimi değiştirme e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. E devlet aile hekimi değiştirme işlemi yapılırken gerekli olan bazı kriterlerin sağlanması gerekir. Aile hekimi değiştirme işlemi için gerekli kriterler şu şekildedir.

Kayıtlı vatandaş sayısı 4 binden fazla olan bir aile hekimini seçemezsiniz.

3 ay içinde maksimum 1 kez aile hekiminizi değiştirebilirsiniz.

Geçiş tarihleri her ayın 5’i ile 21’i arasında olmaktadır. Yapılan değişiklikler aynı gün gece 23.59 saatinde gerçekleşir.

Ayın 21’inden sonra, gelecek ayın 5’ine kadar olan değişiklik talepleri sonraki ayın 5’inde gerçekleşir.

İsteğe göre değişiklik taleplerini gerçekleşeceği zamana kadar iptal edebilme hakkına sahipsiniz. Değişiklik gerçekleştikten sonra iptal işlemi yapamazsınız.

Aile hekimi listesinde 3.500 altı nüfusu olan aile hekimleri yeşil, 3.500 ile 4000 arası nüfusu olan aile hekimleri sarı, 4000 üzeri nüfusu olan aile hekimleri ise kırmızı renk ile gösterilir. Aile hekimi seçiminde 4 bin üzeri nüfusu olan aile hekimi seçmenize izin verilmez.

E-Nabız Üzerinden Aile Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aile hekimi değiştirme, e-Devlet sistemi üzerinden e-Nabız sistemine giriş yapılarak gerçekleştirilmektedir. Online bir şekilde yapılan bu işlem için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

E-Nabız sistemine kaydınız var ise sisteme giriş yaparak ‘Aile Hekimi Değiştir butonuna tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Hangi aile hekiminin listesinde olduğunuzu burada öğrenebilirsiniz.

Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada geçiş yapmak istediğiniz hekimi görüntülemek için konum bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Konum bilgisi girildikten sonra ilgili bölgede bulunan aile sağlığı merkezleri karşınıza çıkar. Tercih ettiğiniz merkezi seçerek sayfanın altında geçiş yapabileceğiniz, uygun hekimler ve merkezler sıralanır.

Sıralı olan hekimlerden birine seçerek yanındaki kutucuğu işaretleyebilirsiniz. Ardından sayfanın altında yer alan ‘Aile Hekimi Değiştir’ kısmına tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.  

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
15 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
14 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
13 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

BİLGİ KÖŞESİ
Bodrum Yel Değirmenleri Tarihi
BİLGİ KÖŞESİ
Medya Okuryazarlığı Nedir? Amaçları Nelerdir?
BİLGİ KÖŞESİ
Yaban Mersini Nedir? Faydaları Nelerdir?
BİLGİ KÖŞESİ
Enginar Nedir? Faydaları Nelerdir?