22 Aralık 2020
180
ABONE OL

Zai Bodrum Kahve Festivali

Bodrum’un ilk kahve festivali olma niteliği taşıyan Zai Bodrum Coffee Festivali’nde kahve seminerleri, kahve atölyeleri, tadımlar, müzik dinletileri, sergiler ve film gösterimleri Bodrumlu katılımcılarıyla buluşuyor.

Zai Bodrum Kahve Festivali

Kahvenin yolculuğu, kahve tadımları, söyleşiler ve film gösterimleri… Zai Bodrum Kahve Festivali, kahvenin geçmişten günümüze yolculuğuna ışık tutuyor. Kahve atölyeleri, kahve seminerleri ve müzik dinletileriyle kahve tutkunlarına festivalden çok daha fazlasını sunuyor. Kahve tadımları ve atölyelerin yanı sıra usta sanatçıların müzik ziyafeti festivale ayrı bir renk katıyor.

Bodrum’un ilk kahve festivali olma özelliğine sahip olan festival, Bodrum’un zengin kültür ve sanat ruhundan ilham alınarak yaşama geçiriliyor. Nitelikli hayatla birlikte nitelikli tüketim 3. dalga kahve sektöründe, kahvenin çekirdekten bardağa uzanan yolculuğu festival kapsamında kahve tutkunlarının beğenisine sunuluyor. 

Kahve Tadımları, Söyleşiler, Film Gösterimleri…

2017’de üçüncü mekân kütüphaneler kavramından ilham alınarak tasarlanan Yeni Nesil Kütüphane olarak hayata geçirilen Zai Bodrum, ev ve işyerinden sonra bireysel ve sosyal vakit geçirilebilecek bir mekân olma özelliğini taşıyor. Zai Bodrum, 2019 yılında yeni binası “Yaşam” ile genişletiyor.

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Zai Bodrum Coffee Festivali ile kapılarının açan Yaşam, Zai’nin hayalini bir adım öteye taşıyor. Festival, edebiyatı, sanatı, gastronomiyi, sinemayı, tiyatroyu, müziği ve birbirinden farklı alanlardaki disiplinleri aynı çatı altında deneyimleme ve paylaşma olanağı sunuyor.

Festivalde, kahve seminerleri, kahve atölyeleri, tadımlar, müzik dinletileri ve stantlar kahve tutkunlarıyla buluşuyor. 3 gün boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan festivalde birçok sanatçı katılımcılarla buluşuyor. Sibel Köse, Jehan Barbur ve Selen Beytekin gibi sanatçılar etkinliği müzikle harmanlıyor. 

0 Yorum

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Göltürkbükü Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Türkbükü Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Yalıçiftlik Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Güvercinlik Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Gündoğan Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Rixos Olive Fest Bodrum
Rixos Olive Fest Bodrum
22.12.2020
81