12 Ocak 2021
2690
ABONE OL

Yalıçiftlik Kahvaltı Mekanları

Bodrum, ülkemizin en güzel tatil yapılacak yerlerden biridir. Birbirinden güzel koyları, plajları ve doğasıyla yerli ve yabancı turistleri kendine çeken Bodrum sadece yaz aylarında değil kış aylarında da ziyaretçileri bulunuyor. Bodrum’a geldiğinizde masmavi denize karşı lezzetli bir kahvaltı yapmayı kim istemez ki? Bodrum, bu konuda bize birçok seçenek sunuyor.

Yalıçiftlik Kahvaltı Mekanları

Bodrum’un en sakin ve huzurlu beldelerinden biri olan Yalıçiftlik, nispeten iyi korunmuş doğasıyla Bodrum’un özellikle son dönemlerde keşfedilen noktalarından biri. Gökova Körfezi kıyılarında bulunan Yalıçiftlik, Bodrum’un merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımla beldeye yaklaşık 20-25 dakika içerisinde ulaşılıyor. Yalıçiftlik doğasıyla birlikte tarihi bir yaşam alanına da ev sahipliği yapıyor. Doğayla iç içe vakit geçireceğiniz bu huzurlu beldede tarihsel izlere rastlamanız mümkün.

Bodrum yarımadasının dışında kalan Yalıçiftlik, özellikle sessiz ve huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir adres haline geldi. Özellikle son dönemde dikkat çeken yerlerden biri haline gelen Yalıçiftlik doğası ve berrak deniziyle ziyaretçilerini büyülüyor. Yalıçiftlik’e geldiğinizde lezzetli kahvaltı yapmak isteyebilirsiniz. İşte, Yalıçiftlik kahvaltı durakları!

Çiftlik Garden Restaurant

Yalıçiftlik mevkiinde yer alan Çiftlik Garden Restaurant, sadece kahvaltı değil öğle ve akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanlardan biri. Aile ortamında sıcak bir mekân arıyorsanız Çiftlik Garden Restaurant tam size göre. Aile işletmesi olan bu mekânda kendi bahçelerini restoran olarak işletiyorlar. Mekân aile işletmesi olunca samimi bir ortam söz konusu. İşletme sahipleri müşterileriyle yakından ilgileniyor.

Bekiroğlu Zeytinyağı Fabrikası

Kahvaltı mekanları içerisinde zeytinyağı fabrikasının olması size garip gelebilir. Yalıçiftlik köyünde 1942 yılında kurulan Bekiroğlu Zeytinyağı Fabrikası 80 yıldır aynı aile tarafından işletiliyor. 2004 yılında klasik fabrika yerine fabrikanın olduğu bir yaşam alanı inşa etmişler.

Fabrikada doğal zeytinyağlarından esanslı ve bitki özlü sabunlara, doğal bitki ve çaylardan aksesuarlara ve hatta bahçelerinde ürettikleri bitki ve baharatlar ile aromalı hale getirdikleri çeşitli yağlara kadar 40 ürün üretiliyor.

Fabrika sahipleri burada özel randevu ile kahvaltı servisi veriyor. Burası klasik kahvaltı mekanlarından konsept olarak ayrılıyor. Kahvaltı sırasında fabrikada üretilmekte olan zeytinyağlarını deneme şansı buluyorsunuz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Türkbükü En İyi Restoranlar