17 Aralık 2020
169
ABONE OL

Slow Cheese Bodrum Uluslararası Peynir Festivali

Slow Food Bodrum Gönüllüleri tarafından “Slow Cheese Bodrum” sloganıyla düzenlenen Bodrum Uluslararası Peynir Festivali birbirinden lezzetli peynirleri bir araya getiriyor. Bu yıl 4. kez yapılacak olan festivale Türkiye’nin birçok ilinin yanı sıra Yunanistan ve İtalya’dan da peynir üreticileri katılıyor.

Slow Cheese Bodrum Uluslararası Peynir Festivali

Slow Cheese Bodrum Uluslararası Peynir Festivali, nisan ayında Oasis Alışveriş Merkezi’nde katılımcılarla buluşuyor. Festival kapsamında peynir ve süt ürünleri tadımları, söyleşiler, sergiler ve imza günleri gibi farklı etkinlikler yapılıyor.

Açılan tezgâhları ziyaret eden vatandaşlar birbirinden lezzetli ürünlerin tadımını yapıyor. Festival boyunca her gün 10:00-18:00 arasında ülkemizin ve dünyanın önemli süt ürünlerini, coğrafi işaret almış ve Slow Food listesinde yer alan peynirleri ve 400’den fazla yerel lezzeti tadabilirsiniz.

Festival Boyunca Geleneksel Peynirlerin Tadımı ve Satışı

Slow Cheese Bodrum Peynir Festivali’nde geleneksel peynirler ziyaretçiler tarafından tadılıyor. Ülkemizin ve dünyanın farklı süt ürünleri lezzetlerini buluşturan festivalde değişik tatlar, coğrafi işaret almış ve Slow Food listesinde yer alan peynirler ve birçok yerel lezzet yer alıyor.

Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi

Oasis Sanat Galerisi’nde katılımcıların beğenisine sunulan Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi, Bodrum’un geleneksel mutfak mirasını gözler önüne seriyor. Sergi, yörenin etnografik beslenmek alışkanlıklarına ışık tutuyor. Geçmişten günümüze yöresel beslenme alışkanlıklarını yeni nesillere aktarmayı amaçlayan festivalde mimari dokusunu korumuş mutfakları keşfe çıkabilirsiniz.

Peynir, Zeytin, Bal Tadım Atölyeleri ve Söyleşiler

Ülkemizin ve farklı ülkelerin peynir, zeytin ve bal ürünleri tadım atölyelerinde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Oasis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tadım atölyelerinde Memecik, Dilmit, Tavşan Yüreği ve Deli Zeytinyağları Tadımı, Kovandan Sofraya Çiçek, Çam ve Yayla Balı Tadımı, İtalyan Peynirleri tadılıyor. Tadımların yanı sıra süt ürünleriyle ilgili paneller de düzenleniyor.

Muğla Üretici Pazarı

Kumbahçe Meydanı’nda Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali’nin de katkısıyla Bodrum Uluslararası Peynir Festivali boyunca üretici pazarı kuruluyor. Yöresel birçok lezzet bulabileceğiniz üretici pazar, festival boyunca her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçilerle buluşuyor.

Festival boyunca Turgutreis, Yalıkavak, Oasis, Otogar ve Kumbahçe arası Muğla Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz servisleri bulunuyor. 

0 Yorum

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Göltürkbükü Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Türkbükü Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Yalıçiftlik Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Güvercinlik Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Gündoğan Kahvaltı Mekanları
YEME - İÇME
Rixos Olive Fest Bodrum
Rixos Olive Fest Bodrum
17.12.2020
80