24 Ağustos 2022
1273
ABONE OL

Bodrum’da Ne Yenir?

Bodrum denildiğinde ilk akla gelen şey deniz turizmidir. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadının çıkarıldığı en güzel yerlerden biri olan Bodrum, sadece tatilden ibaret değildir. Bodrum yöresel yemekleri, çeşitli mekanlarda bölgesini temsilen sunulur. Tatil planı yaparken Bodrum’un güzide lezzetlerini deneyerek unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Bodrum’da Ne Yenir?

Kayseri denildiğinde pastırma, Adana denildiğinde kebap geliyorsa akıllara, Bodrum denildiğinde de efsane lezzetler gelir. Bu lezzetler; sebzeli dönerden, Bitez dondurmasına, turunçgillerden rakı balığa oldukça geniş bir yelpaze sunar. Peki, Bodrum’da ne yenir?

Sizler için bir araya getirdiğimiz bu lezzetlere göz atabilirsiniz.

Bodrum Sebzeli Döner

Bodrum’un sebzeli döneri hem bölgesinde hem de bölgesinin dışında oldukça popüler bir yiyecek. Değişik tatları sevenlerin oldukça beğeneceği sebzeli döner, içerisinde baharatların farklı bir tada dönüştüğü bir yiyecektir. Oldukça uygun fiyatı olan bu yiyeceği hem değişik bir lezzet denemek için hem de ekonomik açıdan avantajlı davranmak için tercih edebilirsiniz.

Bitez Dondurması

Bodrum’un dondurması ile ünlü yeri Bitez’de çeşitli aromalarda dondurmalar bulunan mekanlar bulunuyor. Bitez adliye caddesinde bulunan Bitez Dondurmacısı’ndan harika dondurmalar alabilirsiniz. Mandalinalı, bademli ve ballı çeşitleri olan Bitez dondurmasını istediğiniz aromalı deneyebilirsiniz. Eğer Bodrum’a gelirseniz kesinlikle denemeniz gereken lezzetler arasında bulunur.

Bodrum Liman Köftecisi

Bodrum’daki en popüler köftecisi liman tarafında bulunur. Sahip olduğu ambiyans ve bulunduğu konum, ziyaretçilerinin tercih etme sebebidir. Lezzetli köfteler servis eden bu mekan, Bodrum ve çevresinde oldukça meşhurdur.

Bodrum Mandalinası

Bodrum mandalinası, kokusu, tadı ve görüntüsü ile oldukça lezzetli bir meyvedir. Çekirdekli bir yapıda olan Bodrum mandalinası, Bodrum’daki her evin bahçesinde yetiştirilir. Yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkardıktan sonra kış aylarında bölgedeki lezzetli mandalinaları tadabilirsiniz.

Bodrum Kahvaltısı

Bodrum’un kendine has havası, doğallığı ve doğası bölgeye gelenlere eşsiz bir ferahlık hissettirir. Bu ferahlığın yanı sıra sabahları enerjik ve mutlu bir şekilde güne başlamanızı sağlayan köy kahvaltıları, Bodrum’da en güzel şekilde hazırlanır. Bu kahvaltılar, Bodrum’daki çoğu mekanda doğal lezzetler sunar. Hiçbir yerde bulamayacağınız atmosferi yaratan Bodrum kahvaltıları unutulmaz anılarınıza yerleşebilir.

Bodrum’da Rakı Balık

Bodrum’un yeni nesil meyhaneleri ve nostaljik his veren mekanlarında rakı balık sefası sürmeden dönmek olmaz. Bodrum’da bulunan mekanların çoğu rakı balık konusunda iddialıdır. Atmosferini sevdiğiniz ve kendinize yakın bulduğunuz bir mekanı tercih edebilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
2 Ekim 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Ekim 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Eylül 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
KONAKLAMA
Bodrum Yalıçiftlik Otelleri
GEZİ REHBERİ
Türkbükü Gidilecek Mekanlar

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Bodrum’da Çökertme Kebabı Nerede Yenir?