07 Ağustos 2020
627
ABONE OL

Bodrum’da Ne Yenir?

Bodrum denildiğinde akla gelen ilk şey deniz, kumsal, güneş gelir, ancak Bodrum sadece bunlardan ibaret olan bir tatil merkezi değildir.  Bodrum’un mekanları kadar meşhur olan lezzetli yemekleri de vardır. Bunun için tatil planlamanızı yaparken lezzet alacağınız şeylerden de bahsedelim istedik. 

Bodrum’da Ne Yenir?

Bodrum’da Ne Yenir?

Nasıl ki Kayseri denildiğinde Mantısı, Adana denildiğinde kebabı akla geliyorsa Bodrum’a geldiğinizde de tadına bakmadan dönmemeniz gereken lezzetler var. İşte bu lezzetleri aşağıda sizler için sıraladık.

Bodrum Mandalinası

Kokusu, tadı ve şekliyle başka olan Bodrum mandalinası, çekirdekli olmasına karşın çok lezzetlidir. Bodrum’da yerleşik hayat süren her evin bahçesinde birden fazla mandalina bahçesi görebilirsiniz. Yazın güneşin tadını çıkardıktan sonra kışın mandalinanın lezzetini de alabilirsiniz.

Bitez Dondurması

Bodrum’un her tarafına dağılmış olan Bitez dondurmasının aslı Bitez adliye caddesinde bulunur. Gerçekten harika olan bu dondurmanın özelliği bademli, ballı ve mandalinalı olmasıdır. Tüm tatlıları ve dondurma çeşitleriyle harika bir damak tadı sunar. Eğer Bodrum’ a gelmeyi düşünüyorsanız Bitez dondurmacısına uğramadan kesinlikle dönmeyin.

Bodrum Sebzeli Döner

Eminim çoğu kişi adını ilk kez duyuyor, ancak sebzeli döner damak tadında farklı lezzet arayanların hoşuna gidecek olan bir tada sahip. İçerisinde kullanılan baharatların farklı bir tada dönüştürdüğü bu döner özellikle pahalı menülerden sıkılmışlar için idealdir.

Bodrum’da Rakı Balık

Bodrum’a gidip de rakı balık yapmadan gelmek olmaz. Basit bir örnek verecek olursak Paris’e giden birisi nasıl ki Eyfel Kulesi’ni görmeden gelmemeli, işte Bodrum’ a giden birisi de rakı balık yapmadan dönmemelidir. İlçe’de rakı balık konusunda iddialı birçok mekan var.

Bodrum’da Kahvaltı

Bodrum insana huzur verirken bu huzurun kaynağı ise doğallığı ve doğasıdır. Köy kahvaltıları bulabileceğiniz birçok mekân size doğal lezzetler sunarken hiçbir yerde bulamayacağınız bir kahvaltı ortamını da ayaklarınıza kadar getirir.  

Bodrum Liman Köftecisi

Bodrum’un en ünlü köftecisi Liman’da bulunuyor. Konumu ve atmosferiyle ziyaretçilerine lezzetli köfteler sunan mekân lezzetli köftelere sahiptir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Bodrum Barlar Sokağı ve Bodrum Barları
YEME - İÇME
Bodrum Meyhaneleri
Bodrum Meyhaneleri
07.08.2020
500
YEME - İÇME
Bodrum Canlı Müzik Mekanları
YEME - İÇME
Bodrum Gece Kulüpleri
Bodrum Gece Kulüpleri
07.08.2020
358
YEME - İÇME
Bodrum Gece Hayatı
Bodrum Gece Hayatı
07.08.2020
411