09 Eylül 2022
4440
ABONE OL

Bodrum’da Çökertme Kebabı Nerede Yenir?

Bodrum mutfağına ait olan Bodrum Çökertme Kebabı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin hayır diyemeyeceği bir lezzete sahiptir. İncecik çıtır patatesler üzerine eklenen sarımsaklı yoğurt ve jülyen doğranmış lokum kıvamındaki etler ile eşi benzeri olmayan bir lezzettir. Tavuklu seçeneği bulunsa da çoğunlukla bonfile etli olur. Bodrum’da oldukça meşhur olan bu benzersiz lezzetin nerede yenildiği konusunda merak dolu düşünceleriniz olabilir. Bu düşünceler içerisinde boğulmadan önce bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Bodrum’da Çökertme Kebabı Nerede Yenir?

Sünger Pizza

Sünger Pizza, Bodrum’un akla gelen ilk restoranları arasında bulunur. Bodrum Marina’nın karşı tarafında hizmet veren Sünger Pizza, her ne kadar pizzacı gibi görünse de zengin bir menüye sahip olduğu için çoğu lezzeti bünyesinde bulundurur. Sünger Pizza’nın menüsünde sıklıkla tercih edilen lezzetler arasında Bodrum Çökertme Kebabı da bulunur. Hem tavuklu hem de etli seçeneği olan Çökertme Kebabı’nı tercihe göre şarap, bira veya kola ile tüketebilirsiniz. Aynı zamanda Çökertme Kebabı’nın yanında salata yemek isteyenler için mevsim salatasını önerebiliriz.

Ada Kumbahçe

Ada Kumbahçe, Bodrum merkeze çok yakın bir konumda bulunur. Ada Kumbahçe, menüsü ve yemeklerin sunumu ile ilgi gören Bodrum restoranları arasında yer alır. Bu şık mekanda Çökertme Kebabı’nın tadına bakabileceğiniz gibi birçok lezzetli yemeği de deneyebilirsiniz. Semizotlu ve Pancarlı Tire, Çamur Peyniri, Tuna Tataki Zencefil, Soya Soslu Karides, Kavunlu Efe Salata Ada Kumbahçe restoranındaki en sevilen başlangıçlar arasında yer alır. Aynı zamanda Ada Kumbahçe’de yapılan lezzetli kokteylleri de deneyebilirsiniz.

Eşraf Bar Grill

Eşraf BarGrill, Müskebi Mahallesi’nde hizmet verir. Yeşillikler içinde oturma fırsatı sunan Eşraf Bar Grill restoranının bahçesi misafirleri tarafından oldukça sevilir. Bir et restoranı olan Eşraf Bar Grill, menüsündeki Bodrum Çökertme Kebabı ile misafirlerini etkiler. Mekanın en beğenilen lezzetlerinden biri olan Çökertme Kebabı, özel sunumu ile dikkat çeker. Canlı müzik bulunan bu mekanda hem lezzetli yemekleri tadabilir hem de müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bodrum Müdavim

Bodrum Barlar Sokağı’nda bulunan Bodrum Müdavim, öğlen 12.00’de başladığı hizmete gece 03.00’de son bulur. Hem yazın hem de kışın oldukça rağbet gören Bodrum Müdavim, Bodrum Çökertme Kebabı yemek için tercih edilen en güzel mekanlar arasındadır. Yıllardır hizmet veren bu mekan, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olarak bilinir.

Havan’dan Bodrum

Havan’dan Bodrum, Kumbahçe sahilinde yer alır. Havan’dan, oldukça modern bir Bodrum restoranı olarak tanınır. Türk yemeklerine modern dokunuşlarla farklılık katan bu mekanda aşina olduğunuz Türk yemeklerini farklı lezzetlerde tadabilirsiniz. İstanbul’da şubesi olan Havan’dan, Bodrum Çökertme Kebabı’nı en özgün ve en lezzetli şekilde hazırlar. Jülyen doğranmış bonfile etlerin ve patateslerin üzerine sarımsaklı süzme yoğurt servis eden Havan’dan Bodrum Kebabı yemek için en ideal mekanlardan biridir. 

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
15 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
14 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
13 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

YEME - İÇME
Türkbükü En İyi Restoranlar