18 Kasım 2020
3633
ABONE OL

Güvercinlik Nerede? Güvercinlik'e Nasıl Gidilir?

Güvercinlik Bodrum’un hengamesinden kaçıp, sakin ve huzurlu bir tatil yaşayabileceğiniz gözde tatil beldelerinden biri. Balıkçı kasabası olan Güvercinlik, yemyeşil koylarıyla sizi ilk andan itibaren içine çekmeyi başarıyor.

Güvercinlik Nerede? Güvercinlik'e Nasıl Gidilir?

Güvercinlik, Bodrum’un diğer beldelerine göre oldukça sakin bir balıkçı kasabasıdır. Beldede gezinmeye başladığınız ilk andan itibaren balıkçı teknelerine ve balık çiftliklerine rastlarsınız. Bodrum’un temiz kalmış koylarından biri olan Güvercinlik, kıyı şeridinde bulunan balık restoranları ve doğanın huzurlu atmosferi sizi ilk andan itibaren kendine çekmeye başlar.

Bodrum’un diğer beldelerine göre daha sakin olan Güvercinlik, kalabalığın stresinden uzak, huzur isteyenler için ideal bir tercihtir. Güvercinlik sahilinde yürüyüş yaparak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca aynı sahilde sağ tarafta yer alan patikada 2 km boyunca denize paralel şekilde kolay-orta zorlukta trekking yapabilirsiniz.

Güvercinlik Nerede?

Bodrum’a gelindiğinde ilk karşılaşılan belde olan Güvercinlik’e ulaşım oldukça kolaydır. Bodrum yarımadasının kuzeydoğusunda yer alan belde, Bodrum merkeze yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Bodrum merkezden Güvercinlik’e 15 dakikada ulaşmak mümkündür.

Bodrum Güvercinlik’e Nasıl Gidilir?

Havayolu ile Ulaşım

Güvercinlik, Bodrum-Milas Havalimanı’na oldukça yakındır. Güvercinlik’in havalimanına ve Bodrum’a yakınlığı önemli bir avantajdır. Havalimanına yaklaşık 10 km uzaklıkta olan Güvercinlik’e Bodrum merkezden yaklaşık 25-30 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür.

Şehir dışından Güvercinlik’e ulaşmak isteyenler için Türkiye’nin pek çok bölgesinden doğrudan otobüs seferleri bulunuyor. Bunun yanı sıra, Bodrum’a doğrudan birçok yerden uçak seferleri bulunuyor. Özellikle yaz aylarında sefer sayıları daha da artırılıyor. 

Milas-Bodrum Havalimanı’na 30 km uzaklıkta bulunan Bodrum’a havalimanından taksi, transfer hizmeti, servis ve belediye otobüsleriyle ulaşım mümkündür.

Deniz Yolu ile Ulaşım

Deniz yoluyla Güvercinlik’e gelmek isteyenler için Didim, Datça ve Dalyan’la Bodrum arasında deniz yolu bağlantısı mevcuttur.

Araç ile Ulaşım

Kendi aracınız ile Güvercinlik’e ulaşmak istiyorsanız bazı güzergahlar şu şekildedir;

İstanbul-Bodrum arası yaklaşık 790 km ve araçla 11 saat 30 dakika sürmektedir.

İzmir-Bodrum arası yaklaşık 250 km ve araçla 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Ankara-Bodrum arası yaklaşık 715 km ve araçla 10 saat 30 dakika sürmektedir.

Bodrum’dan yaklaşık 15 dakika içerisinde Güvercinlik’e ulaşım sağlarsınız.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

TÜRKİYE
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı