29 Aralık 2020
3066
ABONE OL

Cennet Koyu

Bodrum Cennet Koyu, Bodrum’un eşsiz koylarından biridir. Huzurlu atmosferin tadını çıkarmak ve eşsiz bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği Cennet Koyu, muhteşem manzarası ve pırıl pırıl deniziyle büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle, Bodrum’un en güzel koyu da denilebilir.

 Cennet Koyu

Göltürkbükü ile Torba arasında kalan Cennet Koyu, doğası ve büyüleyici güzelliği nedeniyle adeta bir cenneti anımsattığı için Cennet Koyu ismi verilmiştir. Koyun güzellikleri ve bakir yapısı nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor.

Genel olarak Bodrum ve çevresinden günübirlik ziyaretçilerin tercih ettiği Cennet Koyu, doğa severlerin ve kampçıların uğrak noktalarından biridir. Cennet Koyu’nun plajı oldukça sığdır. Henüz doğal güzelliğini kaybetmeyen bu koyun suyu turkuazdır ve yüzmesi oldukça keyiflidir. Ara ara teknelerin uğradığı koy, doğayla baş başa kalmak isteyenler için oldukça ideal bir atmosfer sunuyor.

Suları dalgalı ve ılık olan bu koyda birbirinden güzel doğal güzellikleri ile kişilerin huzurlu ve unutulmaz bir tatil geçirmelerini sağlıyor. Özellikle kafa dinleme amacıyla Bodrum’a gelenlerin mutlaka uğramaları gereken koylar arasında yer alıyor. Çevresinde hiçbir tesisin yer almadığı koyda yeşilin her tonuna rastlayabilirsiniz. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bir koy olan Cennet Koyu hem aileler hem de çocuklar için eğlenceli bir deniz keyfi sunuyor. 

Cennet Koyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu Bodrum merkeze 18 km uzaklıkta, Göltürkbükü’ne ise 3 km uzaklıkta yer alıyor. Bodrum’un çoğu koyu gibi buraya da binek araçlarla kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Cennet Koyu’na toplu ulaşım bulunmuyor. Özel araç ya da taksiyle Cennet Koyu’na ulaşabilirsiniz. Tekneniz bulunuyorsa teknenizle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cennet Koyu’nda Konaklama

Cennet Koyu’nun yakınlarında birçok otel seçeneği bulunuyor. Doğayla iç içe olmak ve kamp yapmak istiyorsanız çadır kamp yapabilirsiniz. Cennet Koyu’nda kamp yapmak için büyük bir alan bulunuyor. Ancak kamp alanı dışında çadır kurmanın ve ateş yakmanın yasak olduğunu belirtelim.

Koyda konaklamak için çadır kurmayı tercih etmiyorsanız çevrede bulunan otelleri tercih edebilirsiniz. Eğer otelde konaklayacaksanız erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde koyda daha uygun fiyata konaklamış olursunuz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

TÜRKİYE
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı