31 Aralık 2020
81
ABONE OL

Yalıkavak Marina

Dünya yat sektörünün en prestijli kurumlarından biri olan Yacht Harbour Associaton (TYHA) tarafından Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası ödülü ve 5 Altın Çapa sahibi Yalıkavak Marina Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıdır.

Yalıkavak Marina

Bodrum Yalıkavak Marina hem ziyaretçilerine hem de tekne sahiplerine modern bir yat limanı sunuyor. Yalıkavak Marina, yüksek kapasiteye sahip lüks tesisleriyle ve deneyimli teknik servisiyle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet veriyor. Yabancı mega yatlar tarafından yoğun ilgi gören Yalıkavak Marina dünyanın en büyük ve en lüks yatlarına ev sahipliği yapıyor.

Yalıkavak Marina denizde 620, karada ise 140 tekneye ev sahipliği yapabiliyor. Bölgenin en kapsamlı mega yat marinası olan Yalıkavak Marina, yeşil alanları, alışveriş merkezi, sosyal alanları, otelleri ile ziyaretçilerine hizmet veriyor. Marinanın her noktası 24 saat güvenlik kamerası ile kontrol ediliyor.

Yalıkavak Marina 100’den fazla markayı, Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranları, barları, kafeleri, kulüpleri, uluslararası ödül sahibi otelleri ve mavi bayraklı plajıyla deniz tutkusunu lüks resort anlayışıyla buluşturarak kişiye özel eşsiz bir marina deneyimi sunuyor.

Bozulmamış doğal güzelliği ve tertemiz plajları ile dikkat çeken Bodrum Yalıkavak neredeyse tüm yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir. Daha önce Bodrum’un ana sünger balıkçı limanı olan Yalıkavak Bodrum yarımadasındaki en popüler yerlerden biri olarak kabul edilir. Yalıkavak biri limanda diğeri halk plajı olmak üzere iki tanesi mavi bayrak ödüllü pek çok plaja sahiptir. Yat limanı, kentin ve Ege kıyı şeridinin muhteşem manzaralarına ev sahipliği yapan tepelere ev sahipliği yapıyor.

Yalıkavak Marina Nerede?

Yalıkavak Bodrum’un popüler beldelerinden biridir. Bodrum yarımadasının kuzeybatı kıyılarını oluşturan Yalıkavak, Bodrum’un merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunuyor. Yalıkavak Marina’ya merkezden şehir içi ulaşım seçenekleriyle yarım saatte ulaşım sağlanıyor. Mavi bayrak ödüllü plajları, marinası, mandalina bahçeleri ve yel değirmenleriyle dikkat çeken Yalıkavak, özellikle son dönemde oldukça popüler.

Yalıkavak Marina Yol Tarifi

Yalıkavak Marina’dan birçok noktaya seyir yapabilirsiniz. Kuzey, Kuzeybatı yönünde hareket ederek Bodrum’un birbirinden güzel koy ve sahillerini ziyaret edebilirsiniz. Yunan Adaları’nı ziyaret edebilirsiniz. 12 mil deniz mili uzaklıktaki Kos, göz alıcı kumsalları ile dikkat çekiyor. Yunan ve Roma kalıntılarını bulabileceğiniz bu adada birçok güzelliği aynı anda bulabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Yalıkavak Marina
Yalıkavak Marina
31.12.2020
81
TURİZM
D-Marin Turgutreis
D-Marin Turgutreis
31.12.2020
75