19 Kasım 2020
25

Ukraynalı Turistler En Çok Muğla'yı Tercih Ediyor

Ukrayna'nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov, vatandaşlarının en çok Antalya ve Muğla'yı tercih ettiğini belirterek, "Ülkemizin vatandaşları özellikle tatil için Türkiye'de Antalya'dan sonra Muğla'yı tercih ediyor. Bu yıl 150 bin vatandaşımız pandemi ve kısıtlamalara rağmen Muğla'da tatilini geçirdi." dedi.

Ukraynalı Turistler En Çok Muğla'yı Tercih Ediyor

Rustamov, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü ziyaret ederek iki ülke arasında kültür, turizm ve farklı iş birliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ukrayna vatandaşlarının Türkiye'de özellikle turizm için önce Antalya daha sonra Muğla'yı tercih ettiklerini söyleyen Antalya Konsolosu Emir Rustamov iki ülke arasında daha fazla iş birliği, kültür, sanat bağları ile turizmdeki potansiyelin de artacağını belirtti.

“Bu Yıl 150 Bin Vatandaşımız Pandemiye Rağmen Muğla’da Tatil Yaptı”

Türkiye ve Ukrayna arasında tarihi, kültürel ve turizm ilişkilerinin çok kuvvetli olduğunu anlatan Rustamov, "Ülkemizin vatandaşları özellikle tatil için Türkiye'de ilk Antalya, daha sonra Muğla'yı tercih ediyor. Bu yıl 150 bin vatandaşımız pandemi ve kısıtlamalara rağmen Muğla'da tatilini geçirdi. İki ülke arasındaki bölgesel iş birliğini güçlendirebiliriz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürün ise yaratıcı ve farklı girişimlerle iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilebileceğini söyledi.

Gürün, Türkiye ve Ukrayna arasında geçmişe dayanan tarihi, kültürel ilişkinin genişletilmesi ve geliştirilmesi gerektiğini anlatarak Rustamov'a ziyareti için teşekkür etti.

Rustamov, ziyaretin anısına Gürün'e çeşitli hediyeler verdi.

0 Yorum

Benzer İçerikler