30 Nisan 2021
66
ABONE OL

Ukraynalı Turist Kafilesi Muğla'ya Geldi

Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen Ukraynalı turist kafilesi, konaklayacakları otellere hareket etti.

Ukraynalı Turist Kafilesi Muğla'ya Geldi

Ukrayna'dan 189 kişiyle havalanan uçak, Dalaman Havalimanı'na indi. Yolcuları Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, eşi Tatiana Sybiha ile YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ve Anex Tour Dalaman Bölge Kontrat Müdürü Mustafa Özden karşıladı.

Büyükelçi ve eşi, Ukraynalı turistlerle bir süre sohbet etti, uçuş ekibine çiçek verdi. Turistler, daha sonra kendilerini tatil yapacakları yerlere taşıyacak araçlarla havalimanından ayrıldı.

Büyükelçi Sybiha dost ülke Türkiye'de büyükelçi olmaktan onur duyduğunu söyledi. Salgına rağmen iki ülkenin turizm açısından geçen yıl kötü bir dönem geçirmediğini belirten Sybiha, geçen sene bir milyondan fazla Ukraynalı turistin Türkiye'yi ziyaret ederek keyifli zaman geçirdiğini anlattı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı'ndan Tatil İçin Türkiye'ye Gidin Çağrısı

Sybiha, bu yıl Ukrayna'dan Türkiye'ye gelen turist sayısının artacağına işaret ederek "Cumhurbaşkanımız da Ukrayna halkına tatil için Türkiye'ye gitmeleri çağrısında bulundu. Bu nedenle turist sayısının düşmeyeceğine inanıyorum.” dedi.

Sybiha, “Ben de büyükelçi olarak Ukraynalı turistlerin güzel doğayı, tarihi mekanları, sıcak kanlı insanları, muhteşem Türk misafirperverliğini ve mutfağını, Türkiye'nin sayısız diğer avantajlarını Türkiye'de tatil yaparak deneyimlemelerini istiyorum. Türkiye, Ukraynalıların sadece tatil için sevdiği bir destinasyon değil, aynı zamanda ikinci vatanı olarak gördüğü bir ülke. Bu konuda Türkiye'ye çok teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde 16 dostluk derneğimiz var. Onlar çok aktifler." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Bodrum Gulet Kiralama
Bodrum Gulet Kiralama
30.04.2021
88