31 Mayıs 2021
108
ABONE OL

Sağlıklı ve Güvenli Turizmin Adresi Muğla'da Hareketli Bir Sezon Bekleniyor

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde verdiği "sağlıklı ve güvenli" tatil imkanıyla ön plana çıkan turizm merkezleri Muğla'da, iç ve dış pazardaki turizm haraketliliğinin haziranda başlaması bekleniyor.

Sağlıklı ve Güvenli Turizmin Adresi Muğla'da Hareketli Bir Sezon Bekleniyor

Denizi, kumu, güneşi, antik kentleri, tarihi yapıları, koyları ve doğal güzelliğiyle turistlerin gözde tatil merkezleri arasında yer alan Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Fethiye gibi gözde tatil merkezlerinde sezon için tüm hazırlıklar tamamlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde başlatılan "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı" kapsamında turistlere, sağlıklı ve güvenli tatil imkânı sunuluyor.

Havalimanlarından transfere, otellerin girişlerinden odalara, restorandan plajlarına kadar her alanda salgın tedbirlerinin alındığı turizm merkezlerinde, tatilcilerin haziranda hareketlilik oluşturması bekleniyor. Alınan tedbirlerin yanı sıra Bakanlığın "Turizm Personeli Öncelikli Aşılama Programı" kapsamında, turizm sektöründe çalışanların aşılama çalışmaları hızla sürdürülüyor.

"Bodrum'da İç Pazardaki Hareketlenme Başladı"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, ülkede uygulanan "tam kapanma" sayesinde vakaların düştüğünü hatırlattı. Turizm çalışanlarının aşılanmasının hızlanmasıyla da olumlu bir hava oluştuğuna değinen Aslan, otellerin misafirlerini beklediğini söyledi.

Aslan, kısıtlamaların kalkmasıyla yurt içi ve yurt dışı pazarının hareketleneceğini ifade ederek, "Yurt dışından Bodrum'a girişler başladı. Bunun içinde Ukrayna, Bulgaristan, Balkan pazarları var. Bizim ana pazarlarımız Rusya, İngiltere, Almanya. Bodrum'da iç pazardaki hareketlenme yavaş yavaş başlamış vaziyette. Kısıtlamanın kalkmasıyla daha hızlanacaktır. 15 Haziran'dan sonra Bodrum'da normal turizm hareketliliği başlayacaktır." dedi. 

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Marmaris Turizm Sezonuna Hazır
TURİZM
Gümbet Tekne Turları
Gümbet Tekne Turları
31.05.2021
76