05 Ocak 2022
54
ABONE OL

Eskişehir-Bodrum Arası Kaç Km?

Denizi ve yemyeşil bitki örtüsü ile bilinen Bodrum pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan nadir tatil mekanlarından biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih ve sanat kokan bu eşsiz belde de birçok sanat ve doğa izi görmeniz mümkündür. Özellikle de Türk Sanat Müziğine ışık tutan isimlerden biri olan Zeki Müren Sanat Galerisi’ni de bu beldeye geldiğinizde ziyaret ederek. Ustaya saygınızı iletebilirsiniz.

Eskişehir-Bodrum Arası Kaç Km?

Bodrum’un sanatsal yapısı sadece müze ve tarihi yapılardan meydana gelmemektedir. Bölgenin kendine özgü dar sokakları, Eski Datça bölgesi ve daha birçok taş sokağı vardır. Üstelik bu sokakların her birini gören beldeye aşık olmuştur. Sizde tarihe meydan okuyan Bodrum’un taş sokaklarında keyifli bir geziye çıkabilir ve harika anılar elde edebilirsiniz.

Bodrum’a günü birlik ya da birkaç günlük gezi için gelen pek çok ziyaretçinin merak ettiği bazı konular vardır. Bunlar, konum, ulaşım olanakları ve daha niceleri şeklinde sıralanabilir. Bu nedenle de Bodrum ve diğer bölgeler ve şehir merkezi arasındaki mesafenin ne kadar olduğu merak edilen noktalar arasında sayılabilir.

Eskişehir’den Bodrum’a rotasını çeviren gezginlerin birçoğu Bodrum’u doyasıya keşfetmek ister. Bunun içinde öncelikle Eskişehir ile Bodrum’un arasının ne kadar olduğunu merak eder. Her ne kadar Eskişehir ve Muğla çok uzak değilmiş gibi gözükse de yine de bu iki il arasında ciddi bir mesafe vardır. Özellikle de söz konusu olan Bodrum olunca bu mesafenin daha da artabileceği unutulmamalı.

Bodrum ile Eskişehir arasındaki mesafe belli bir şekilde karşınıza çıksa da ulaşım şekline bağlı olarak gidiş süreniz değişiklik gösterebilir. Bodrum’dan Eskişehir’e ulaşmak için 700 km mesafeye yakın bir yol kat etmeniz gerekir. Kendi aracınızla Eskişehir’e gidiyorsanız 8 saate yakın bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilmeniz mümkün olur.

Eskişehir -Bodrum Arası Kaç Saat?

Eskişehir’e yolculuk yapacağınız zaman trafik durumu ve araç yapısı başta olmak üzere pek çok faktörü göz önüne almanız gerekiyor. Yolculuk için seçtiğiniz aracın durumuna bağlı olarak Eskişehir yolculuğunun süresi uzayıp kısalabiliyor.

Eskişehir - Bodrum arası yolculuk için otobüs ve özel araç seçenekleri bulunuyor. Otobüs ile yapacağınız yolculuk normalden daha uzun bir sürede Eskişehir’e ulaşmanızı sağlıyor. Eskişehir ve Bodrum arası yolculuk süresini kısaltmak için yeni nesil araçlarla trafiğe çıkabilirsiniz.

Yolculuk için tercih ettiğiniz gün ve saati önceden belirleyerek Eskişehir - Bodrum seyahatinin süresini kısaltmanız mümkün. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ve hafta sonu gibi durumlarda daha fazla araç bulunduğu için mevcut süreden daha fazlasını yolda geçirebilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Aydın-Bodrum Arası Kaç Km?
TURİZM
Edirne-Bodrum Arası Kaç Km?
TURİZM
Eskişehir-Bodrum Arası Kaç Km?