06 Ekim 2020
65

Dalaman Havalimanı 2,5 Ayda 4 Bini Aşkın Dış Hat Uçuşuna Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye’nin en önemli havalimanlarından biri olan Dalaman, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde, 2,5 ayda 4 bin 270 dış hat uçuşuyla 750 bin yolcuya hizmet verdi.

Dalaman Havalimanı 2,5 Ayda 4 Bini Aşkın Dış Hat Uçuşuna Ev Sahipliği Yaptı

Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi gözde turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla, sunduğu “güvenli ve sağlıklı tatil” ile birçok turistin adresi oldu.

Karşılıklı uçuşların açıldığı 15 Temmuz’dan itibaren Güney Ege’nin iki havalimanından biri olan Dalaman’ı kullanarak bölgeye gelen turistler yoğunluk oluşturdu.

YDA Dalaman Havalimanı Operasyon ve İş Geliştirme Direktörü Ahmet Orçun Songur, uçuşların açılmasıyla başlayan canlılığın ağustos ve eylül ayında da devam ettiğini belirtti.

Havalimanında çok sayıda ülkeden gelen turiste hizmet verildiğini aktaran Songur, “Dalaman Havalimanı, uçuşların başladığı günden itibaren 4 bin 270 dış hat uçuşunda yaklaşık 750 bin yolcuya hizmet verdi. Bu uçuşlardan 2 bin 864’ü İngiltere ve Dalaman arasında gerçekleşirken yaklaşık 500 bin İngiltere yolcusuna hizmet verildi.” dedi.

Eylül En Yoğun Ay Oldu

Songur, havalimanında en fazla yoğunluğun eylül ayında yaşandığını bildirdi. Eylül ayında 135 uçuş gerçekleştirdikleri günler olduğuna dikkat çeken Songur, bu uçuşlarla bir günde 20 bin yolcunun seyahat ettiğini ifade etti. Yolcu sayısının artmasında Güvenli Turizm Sertifikası uygulamasının etkili olduğuna dikkati çeken Songur, havalimanlarının da bu uygulamanın bir parçası olduğunu ve kriterler doğrultusunda tedbirler alındığını belirtti.

Yüksek Memnuniyetle Ayrıldılar

Kente ve havalimanına güven arttıkça gelen yolcu sayısının da arttığına dikkat çeken Songur, "Birçok ülkeden ziyaretçiler Muğla'ya güvenle geliyor. Özellikle İngiltere, Rusya, Almanya, Ukrayna, İrlanda, İsviçre ve Lübnan gibi önemli destinasyonlardan uçakları görüyoruz.” dedi. Yolcuların hem gelirken hem de giderken yüzde 100 güvenli koşullarda seyahat ettiğinin altını çizen Songur, “Özellikle bu yıl bölgemize ilk defa gelen misafirler yüksek memnuniyetle ayrıldılar. Hatta servis kalitesi ve temiz denizimize hayran kalıp şaşırdılar. Bu kazanımların meyvelerini önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Kurallara uyduğumuz sürece bu hareketliliği sürdürülebiliriz." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler