29 Eylül 2020
67

Bodrum Koyları İzole Tatil Geçirmek İsteyenlerin Vazgeçilmez Adresi

Tatil cenneti Bodrum’un yeşille mavinin buluştuğu eşsiz koyları koronavirüs salgınından korunmak ve izole tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası oldu.

Bodrum Koyları İzole Tatil Geçirmek İsteyenlerin Vazgeçilmez Adresi

Turizmin gözde merkezlerinden Bodrum, Covid-19 salgınında izole tatil geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez adreslerinden biri oldu. Yeşille mavinin buluştuğu Bodrum koylarında mega yat hareketliliği yaz sezonunun bitmesine rağmen devam ediyor. Koronavirüs sonrası geçen yıllara göre artan deniz turizmi hareketliliğinin önümüzdeki aylara sarkması bekleniyor.

Tatil için dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye’ye gelen yerli ve yabancı turistler, Bodrum’un yanı sıra, Gökova’nın eşsiz koylarını tercih ediyor. Salgın nedeniyle kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenler, kendilerine ait veya kiraladıkları lüks yatlarda doğayla iç içe tatil imkanı buluyor.

“Deniz Turizmi Güzel Bir Sezon Yaşadı”

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Genel Sekreteri Galip Gür, salgından sadece Türkiye’nin değil, dünyanın bütün turizm destinasyonlarının büyük ölçüde etkilendiğine dikkat çekti. Bu yıl, çok büyük mega yatların ve teknelerin koylardaki yoğunluğuna şahit olduklarını anlatan Gür, "Marmaris'e kadar yat yoğunluğu yaşandı. Yurt dışına gidemeyen bütün yatlar kendi kıyılarımızda kaldı. Deniz turizmi bu ölçüde güzel bir sezon yaşadı." dedi.

Tatilcilerin koylarda ve teknede tatil yapmayı daha az riskli olarak gördüklerini belirten Gür, “Bu nedenle geçen yıla göre bu yıl özellikle tekne kiralayıp, tekneyle tatil yapmak daha revaçta oldu. Turizmde pandeminin etkilerine genel olarak baktığımız zaman her ülke gibi bizde çok düşüş yaşandı. Turizmden beslenen sektörler çok etkilendi. Bu sadece bizim sorunumuz değil, tüm dünyanın sorunu oldu. Maalesef artık bunu bu yıl böyle kabullenmek zorunda kalacağız." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler