25 Eylül 2020
45

Bodrum Halk Plajları

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, yerli ve yabancı milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Birbirinden güzel plajları ve koyları bulunan Bodrum’un halk plajlarını sizler için derledik.

Bodrum Halk Plajları

Akyarlar Halk Plajı

Bodrum’da denizi en güzel yerlerden biri olan Akyarlar, berrak bir denize sahiptir. Merkezden 24 kilometre uzaklıkta bulunan sahilin soğuk bir denizi ve yumuşak kumdan oluşan kumsalı vardır.

Deniz tabanının kumdan oluşması nedeniyle rahatlıkla yüzülmesi mümkündür. Özellikle aileler tarafından tercih edilmektedir.

Gümbet Halk Plajı

Merkeze yakın olan koyların içerisinde en popüler olan plajlardan biridir. 1 kilometrelik uzun bir kumsala sahiptir. Denizi sığ olan Gümbet Halk Plajı birçok su aktivitelerine yapılmasına da olanak sağlıyor. Bodrum Barlar Sokağı’nın haricinde son yıllarda gece hayatı ile dikkat çekiyor.

Taşlık bir halk plajı var. Denizi sığ olması nedeniyle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Gümbet ayrıca su sporları için popüler adreslerden biri.

Bitez Plajı

Bitez Plajı, araçla Gümbet’e 5 dakikalık mesafede bulunuyor. Yani merkeze en yakın plajlardan biridir. Mavi bayrak ödülü olan plaj çocuklu aileler için de uygundur. Dalgasız ve sığ bir suya sahiptir. Yaz sezonunda oldukça kalabalık olan plajında duş gibi imkanlar bulunuyor. Belediye plajının yanında restoran, cafe, bar ve otellere ait beach’ler de mevcuttur.

Kumbahçe Plajı

Bodrum Kalesi’nin karşısında yer alan ve merkeze son derece yakın olan Kumbahçe Sahili oldukça temizdir. Sahilde halk plajıyla birlikte birçok beach de bulmanız mümkün. Plajda bulunan şezlong ve şemsiyeler ücretsiz olarak kullanılabilir. 

Hem sahil şeridi hem de deniz tabanı çakıllı olduğu için denizi berraktır. Suyu ılıktır.

Turgutreis Halk Plajı

Bodrum merkezden sonra bölgenin en çok ilgi çeken noktası olan Turgutreis, eğlenceli plajlarıyla oldukça ünlü bir plajdır. Modern imkanları, keyifli marinası ile tercih edilen Turgutreis’te halk plajının yanı sıra birçok özel plajı da bulabilirsiniz. 

Gümüşlük Plajı

Gümüşlük, Bodrum’un en güzel koylarından biridir. Gümüşlük’ün denizi çok sakin ve ortamı çok huzurludur. Gümüşlük ayrıca birçok su sporuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Sahilde birçok işletme bulunur. Sahilde bulunan şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olarak kullanılabilir.

0 Yorum

Benzer İçerikler