12 Mayıs 2021
94
ABONE OL

Bodrum'da Oteller Yeni Sezon İçin Hazırlanıyor

Muğla'nın gözde tatil merkezlerinden Bodrum'da bazı turistik tesisler 1 Haziran'dan itibaren hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum'da Oteller Yeni Sezon İçin Hazırlanıyor

Bodrum'da otellerin yeni sezon hazırlıkları sürüyor. Covid-19 tedbirleri alınan tesisler, konaklama ve plaj bölümlerinin de buna göre dizayn edilmesinin ardından 1 Haziran'da kapılarını tatilcilere açacak.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden misafirlerin ilgi gösterdiği otellerde resepsiyona gelen misafirlerin ilk olarak ateş ölçümü yapılacak, konukların eşya ve bavulları ise burada bekleyen görevlilerce dezenfektan ünitesinden geçirerek odalarına alınacak.

Bodrum Mio Bianco Resort Genel Müdürü Nihat Terzi, Covid-19 ile ilgili otel olarak bütün önlemleri aldıklarını söyledi.

“Ocak Ayından İtibaren Rezervasyon Almaya Başladık”

Turizm sezonuna 1 Haziran'da başlayacaklarını belirten Terzi, "Bizim en büyük silahımız aşı. Şu ana kadar otelimizde görev yapacak tüm personelimiz aşılanmış durumda. Bu bizim için çok büyük bir güç. Salgına rağmen geçen yıla oranla temmuz ve ağustos aylarında rezervasyonlarımızda inanılmaz bir artış olduğunu görüyoruz. Hatta bu sezon biraz geç başlayacağını ve geç biteceğini düşünüyoruz." dedi.

Rezervasyonların ekim sonuna kadar süreceğini beklediklerini ve rezervasyonların büyük bölümünü yerli turistlerin oluşturduğunu vurgulayan Terzi, ocak ayından itibaren rezervasyon almaya başladıklarını kaydetti.

Terzi, geçmiş yıllarda rezervasyonların genellikle mart ve nisan aylarında yapıldığını ifade etti. Salgını fırsat olarak değerlendirmediklerini anlatan Terzi, geçen yıla oranla fiyatlarda fazla bir artış yaşanmadığını dile getirdi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Marmaris Turizm Sezonuna Hazır
TURİZM
Gümbet Tekne Turları
Gümbet Tekne Turları
12.05.2021
76