14 Eylül 2020
110

Bodrum Çıkışlı Popüler Mavi Tur Rotaları

Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Bodrum denilince akla Mavi Yolculuk gelir. Her güne yeni bir koyda başlamak, denizin eşsiz maviliği içerinde yapılan yolculuklar, geçirilen eğlenceli zamanlarla birlikte oldukça rağbet görüyor. Mavi yolculuğun doğduğu bu koyları keşfetmek, Halikarnas Balıkçısı’nın izini sürmek mavi yolculuğu eşsiz bir deneyime dönüştürüyor.

Bodrum Çıkışlı Popüler Mavi Tur Rotaları

Bodrum-Gökova mavi tur rotası bulunduğu konum itibariyle en çok tercih edilen turlardan biridir. Bodrum-Hisarönü, Gökova, Bozburun, Yunan Adaları, Göcek, Fethiye ve devamında Antalya’ya kadar uzanan birçok mavi tur rotası arasından seçim yapmak size kalıyor.

Bodrum çıkışlı mavi turlarda Karaada, Kargacık Bükü, Pabuç Burnu, Kargı Adası, Alakışla ve Çökertme koyları, en çok ziyaret edilen koylar arasındadır. Yedi Adalar, Löngöz, Değirmen Bükü, Küçük ve Büyük Çatı ve Karacasöğüt gibi eşsiz koylar da Bodrum çıkışlı mavi turların popüler durakları arasında yer alıyor.

Gruplar oluşturularak ve geleneksel Türk yapımı guletlerle yapılan Mavi Turlar genellikle 1 hafta ile 10 gün arasında sürüyor. Geleneksel guletler tamamen ahşap yapılarıyla kendine has bir estetiğe sahiptir.

Bodrum-Gökova Mavi Yolculuk

Konumu itibariyle en çok tercih edilen mavi tur rotalarından biridir. Bodrum Limanı’ndan başlayan tur, Orak Adası – Çökertme Köyü ile devam eder. 3. gün ise mavi turda önemli bir yere sahip olan Yedi Adalar ve İngiliz Limanı ziyaret edilir. 4. gün Kleopatra Adası ve Karacasöğüt, 5. gün, Löngöz ve Tuzla Koyu, 6. gün Kargili Koyu ve Alakışla Bükü, 6. gün, Pabuçburnu ve Yalıçiftlik ve 7. gün Bodrum’a dönüştür.

Bodrum- Hisarönü Körfezi Mavi Yolculuk

Her yeri eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum yarımadası mavi tura katılmak için ideal bir noktadır. Sahil şeridine bulunan köyleri ve yaşam alanlarında doğal dokunun bozulmamış olması Bodrum’u farklı ve eşsiz kılıyor.

Bodrum çıkışlı Mavi Turda Kara Ada istikametinde devam edilir. Sabah erken saatlerde Palamutbükü’ne doğru yola çıkılır. Molanın ardından İnce Burun’a demirlenir. Daha sonra Aktur’a hareket edilir. Ardından Bencik Koyu, Emel Sayın Koyu ve Orhaniye Koyu, Dirsek Bükü ve Bozburun, daha sonra Datça ve Knidos, Kara Ada ve Bodrum ziyaret edilir.

 

0 Yorum

Benzer İçerikler