04 Ocak 2021
61
ABONE OL

Babadağ'dan 73 Bin 910 Kişi Yamaç Paraşütüyle Uçtu

Muğla'nın Fethiye ilçesinin "Dünyaya açılan penceresi" olarak görülen 1965 rakımlı Babadağ'dan geçen yıl, 73 bin 910 kişi yamaç paraşütüyle uçtu.

Babadağ'dan 73 Bin 910 Kişi Yamaç Paraşütüyle Uçtu

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Babadağ'daki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz'in etkileyici manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen, adrenalin tutkunu yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapan merkez, bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

Uçuşlar Önlemlere Uygun Gerçekleştiriliyor

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, dünyanın önde gelen hava sporları merkezi arasında yer alan Babadağ'ın, her yıl macera tutkunlarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bir dönem uluslararası sınırların kapanmasına rağmen Babadağ'ın 2020 yılında da macera severlerin gözdesi olmaya devam ettiğini belirten Çıralı, "Salgına rağmen geçen yıl Babadağ'dan 73 bin 910 kişi yamaç paraşütü ile uçuş yaptı. Yamaç paraşütü yapmak isteyenleri Babadağ'da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Salgına rağmen yamaç paraşütü sporunun 2020 yılında devam etmesinde alınan tedbirler de etkili oldu." dedi.

Çıralı, Babadağ'dan yapılan tüm uçuşların pilotlar ve yolcuları koruyacak şekilde önlemlere uygun gerçekleştirildiğini vurguladı.

Fethiye'de Turizm 12 Aya Çıkarılmak İsteniyor

Babadağ'a uçuş için çıkanların, ateşlerinin ölçüldüğünü, araç ve ekipmanların her uçuştan önce dezenfekte edildiğini, pistlerde sosyal mesafeye uyulduğunu vurgulayan Çıralı, "Pilotlarımız maskelerini gökyüzünde de takarak misafirlerimizin sağlıklarının korunmasını sağladı. Türkiye'de yamaç paraşütü denince ilk akla gelen Babadağ'ın 2021 yılında da uluslararası markamız olarak ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum. Yamaç paraşütü yapmak isteyen herkesi yeni yılda da Babadağ'a davet ediyoruz.” dedi.

Babadağ’a teleferik projesinin 2021 yılında hizmete gireceğini belirten Çıralı, “Fethiye'de turizmi 12 aya çıkarmak amacıyla başladığımız Babadağ Teleferik projesiyle, Babadağ her yıl yaklaşık 1 milyon kişiyi ağırlayacak. 2020 yılında tüm dünyada etkili olan salgın nedeniyle uçuş sayılarında geçmiş yıllara göre düşüş yaşansa da 2021'de hizmet verecek teleferikle uçuş sayıları da artacak." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Yalıkavak Marina
Yalıkavak Marina
04.01.2021
81
TURİZM
D-Marin Turgutreis
D-Marin Turgutreis
04.01.2021
75