16 Ocak 2022
235
ABONE OL

Antalya-Bodrum Arası Kaç Km?

Denizi ve yemyeşil bitki örtüsü ile bilinen Bodrum pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan çok özel bir tatil beldesidir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih ve sanat kokan bu eşsiz belde de birçok sanat ve doğa izi görmekte mümkündür. Özellikle de taş ve beyaz evleri ile görenleri kendine hayran bırakır.

Antalya-Bodrum Arası Kaç Km?

Bodrum’un sanatsal yapısı sadece müze ve tarihi yapılardan meydana gelmemektedir. Bölgenin kendine özgü dar sokakları, Eski Datça bölgesi ve daha birçok taş sokağı vardır. Üstelik bu sokakların her birini gören beldeye aşık olmuştur. Sizde tarihe meydan okuyan Bodrum’un taş sokaklarında keyifli bir geziye çıkabilir ve harika anılar elde edebilirsiniz.

Bodrum’a günü birlik ya da birkaç günlük gezi için gelen pek çok ziyaretçinin merak ettiği bazı konular vardır. Bunlar, konum, ulaşım olanakları ve daha niceleri şeklinde sıralanabilir. Bu nedenle de Bodrum ve diğer bölgeler ve şehir merkezi arasındaki mesafenin ne kadar olduğu merak edilen noktalar arasında sayılabilir.

Antalya’dan Bodrum’a rotasını çeviren gezginlerin birçoğu Bodrum’u doyasıya keşfetmek ister. Bunun içinde öncelikle Antalyaile Bodrum’un arasının ne kadar olduğunu merak eder. Her ne kadar Antalya ve Muğla çok uzak değilmiş gibi gözükse de yine de bu iki il arasında ciddi bir mesafe vardır. Özellikle de söz konusu olan Bodrum olunca bu mesafenin daha da artabileceği unutulmamalı.

Bodrum ile Antalya arasındaki mesafe belli bir şekilde karşınıza çıksa da ulaşım şekline bağlı olarak gidiş süreniz değişiklik gösterebilir. Bodrum’dan Antalya’ya ulaşmak için 420 km mesafeye yakın bir yol kat etmeniz gerekir. Kendi aracınızla Antalya’ya gidiyorsanız 5 saate yakın bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilmeniz mümkün olur.

Antalya -Bodrum Arası Kaç Saat?

Antalya’ya yolculuk yapacağınız zaman trafik durumu ve araç yapısı başta olmak üzere pek çok faktörü göz önüne almanız gerekiyor. Yolculuk için seçtiğiniz aracın durumuna bağlı olarak Antalya yolculuğunun süresi uzayıp kısalabiliyor.

Antalya - Bodrum arası yolculuk için otobüs ve özel araç seçenekleri bulunuyor. Otobüs ile yapacağınız yolculuk normalden daha uzun bir sürede Antalya’ya ulaşmanızı sağlıyor. Antalya ve Bodrum arası yolculuk süresini kısaltmak için yeni nesil araçlarla trafiğe çıkabilirsiniz.

Yolculuk için tercih ettiğiniz gün ve saati önceden belirleyerek Antalya - Bodrum seyahatinin süresini kısaltmanız mümkün. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ve hafta sonu gibi durumlarda daha fazla araç bulunduğu için mevcut süreden daha fazlasını yolda geçirebilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler