03 Nisan 2023
351
ABONE OL

True Global Ventures, Ledger'a 24 Milyon Dolardan Fazla Yatırım Yaptı

Singapur Merkezli risk yatırım firması True Global Ventures (TGV), dijital varlıklar ve Web3 için önde gelen küresel platformlar arasındaki Ledger'a 24 milyon USD’den fazla miktarda yatırım yaptı.

True Global Ventures, Ledger'a 24 Milyon Dolardan Fazla Yatırım Yaptı

Ledger şirketi, günümüzde dünya çapında olan kripto paraların yüzde 20'sinden fazlasını ve dünya çapındaki NFT'lerin yüzde 30'unu korur. Ledger şirketi, aralık ayında iPod, iPhone ve Nest'in kurucu ortağı olan Ledger danışmanı Tony Fadell’in son cihazı olan Ledger Stax'ı ilan etti.

“Ledger’in Kurumsal Çözümlerle Ciddi Bir Rol Oynayacağına İnanıyoruz”

True Global Ventures'ın Kurucu Ortağı Dušan Stojanović; “Ledger'ın ön görülebilir gelecekte, hem perakende öz-müşteri koruma hem de Nomura ve Ledger arasındaki ortak girişim olan Komainu gibi kurumsal çözümlerle kritik bir rol oynayacağına inanmamızın 3 nedeni var. Birincisi, son 9 ayda Terra-LUNA ve FTX ile büyük çöküşler yaşandı. Her iki durumda da varlıkları güvenli bir şekilde koruma eğilimi yaşandı. İkincisi, şimdi 3 ABD ve 1 Avrupa bankasının düzenleyiciler veya rakipler tarafından kurtarıldığı ve kapatıldığı dönemde 'Bitcoin'e yönelme' eğilimi yaşanıyor ve bu, kullanıcıların Bitcoin'e olan maruziyetlerini artırırken güvenli bir çözüme ihtiyaç duydukları yeni akışları çekiyor. Üçüncüsü, bu, genel düşüş eğiliminden (Bear market) yararlanacağına inandığımız global pazar lideri olan veya lider olmaya aday dördüncü şirketle yatırım yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Stojanović açıklamasını “2022, Ledger için öne çıkan bir yıl oldu ve Paris'teki Ledger Op3n'da Ledger Stax'ın lansmanı ile doruğa ulaştı. 2023'te de kaldığımız yerden devam ettiğimizi ve herkese self-custody saklamayı sunma görevimize ikiye katladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyorum,” diyerek sürdürdü.

“True Global Ventures Ekibi, Hızlı Dijital Değer ve Donanım Devrimini Görüyorlar”

Ledger Başkanı & CEO'su Pascal Gauthier. “True Global Ventures'ın bizimle bu yolculuğa katılmasından gurur duyuyoruz. Dušan ve True Global Ventures ekibi, yaklaşmakta olan hızlı dijital değer ve donanım devrimini görüyorlar.” açıklamasında bulundu.

Ledger, aynı zamanda True Global Ventures portföy şirketi olan The Sandbox ile, önde gelen Open Metaverse platformuyla ortaklık kurdu. LedgerVerse'deki "School of Block" eğitim deneyimi, Eylül 2022'deki Alpha Season 3 döneminde 300.000'den fazla benzersiz ziyaretçi ve 4,6 milyon görev tamamlanarak başlatıldı.

Ledger'in ürünleri arasında, Ledger Nano X ve en çok satan donanım cüzdanları Ledger Nano S Plus, güvenli omnichain dijital varlık uygulaması Ledger Live ve en iyi kurumsal sınıf dijital varlık güvenlik çözümü Ledger Enterprise Solutions bulunuyor.

True Global Ventures Hakkında

Fon Ortak’larından biri de Türk İş İnsanı Sertaç Özinal olan TGV4 Plus Follow On Fund (TGV 4 Plus FoF), Haziran 2022'de 146 milyon ABD doları ile ilk kapanışını gerçekleştirdi. TGV 4 Plus FoF Genel Ortakları (GP), fonu ve Yatırım Komitesini yönetenler, fonlarına 62 milyon ABD dolarından fazla kendi paralarını yatırıyorlar. Bu, toplam fon büyüklüğünün yüzde 40'ından fazlasını temsil eden bir GP taahhüdüdür ve Girişim Sermayesi endüstrisinde en yüksek olanlardan biridir. Mevcut portföy şirketlerinden bazıları The Sandbox, Animoca Brands, Forge Global, Coinhouse, Chromaway, GCEX vb.'dir. Portföy şirketleri, web3 teknolojilerini (ör. Blok zinciri) ve Yapay Zeka'yı (Generative AI dahil) rekabet avantajı olarak kullanarak, kanıtlanmış ürünlerle değişimi yönlendirmektedir. TGV'nin, Singapur, Hong Kong, Dubai, Stockholm, Paris, Londra, New York ve San Francisco dahil olmak üzere 20 şehirde varlığı bulunmaktadır.

https://www.tgv4plus.com

https://www.ledger.com/

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler