15 Ekim 2020
20

Sağlık Çalışanlarından Azerbaycan’a Motosikletli Destek Konvoyu

Muğla’da Azerbaycan’a destek amacıyla sağlık çalışanları tarafından motosikletli konvoy düzenlendi.

Sağlık Çalışanlarından Azerbaycan’a Motosikletli Destek Konvoyu

Motosikletleriyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan doktor ve sağlık çalışanları, Uğur Mumcu Bulvarı, Cumhuriyet, Recai Güreli ve Abdi İpekçi caddelerinde siren çalarak konvoy oluşturdu. Etkinliğe çok sayıda motosikletli destek verdi.

Şehitler Anıtı'na ulaşan sağlık çalışanlarını, Menteşe'de görev yapan Azerbaycanlı meslektaşları Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla karşıladı. Sosyal mesafe kuralına uygun gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

“Azerbaycan'ın Sevinci Sevincimiz, Kederi Kederimizdir”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, Ermenistan'ın kardeş ülke Azerbaycan üzerinde uygulamaya çalıştığı insanlık dışı saldırıları kınamak ve salgın sürecinde hayatını kaybeden meslektaşlarına başsağlığı dilemek için bir araya geldiklerini söyledi.

"Ermenistan'ın sivillere yönelik gerçekleştirdiği hain saldırıları ve ateşkese rağmen uyguladığı vahşi tutumu kınıyoruz." diyen Togan, "Bizler Türk milleti olarak her daim Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimizdir, kederi bizim kederimizdir." ifadelerini kullandı. 

Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şadi Ballı da birlik, beraberlik mesajı ile farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, sadece bugün değil her gün Azerbaycan'ın yanında olduklarını kaydetti. 

0 Yorum

Benzer İçerikler

MUĞLA
Süper Yat Bold Marmaris'te