23 Eylül 2021
50
ABONE OL

Marmaris Belediyesi Sel Riskine Karşı Geniş Kapsamlı Çalışma Başlattı

Orman yangınlarının ardından artan sel riskine karşı Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü geniş kapsamlı çalışma başlattı. Dere yatakları, menfez, ızgara ve tahliye kanalları gibi yağmur suyunun tahliyesinde önem arz eden her yer temizleniyor.

Marmaris Belediyesi Sel Riskine Karşı Geniş Kapsamlı Çalışma Başlattı

Marmaris Belediyesi, yağmur sularının sele dönüşmemesi için çalışma başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü çalışmalar kapsamında ekipler bir süredir gerçekleştirdikleri dere yatakları temizliği çalışmasına yağmur suyu kanalları ve mazgal temizliklerini de ekledi.

Derelerdeki Bitkiler Budandı

Mazgal temizlikleri ilk olarak Marmaris merkez Beldibi, Armutalan ve İçmeler’de başladı, köy ekipleri de kırsal mahallelerde eş zamanlı çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında derelerdeki bitkiler budanırken, tabanda oluşan toprak birikintileri de temizleniyor.

Yağışlarla birlikte yağmur sularının toplandığı ızgaralar ve kanallarda biriken kum, yaprak ve çamurlar bazı noktalarda özel vakumlu araçlarla bazı yerlerdeyse insan gücüyle temizlendi. Mazgalların içinden yine çok sayıda sigara izmariti ve çöp çıktı. Yetkililer mazgallardaki tıkanıklıkların su baskınlarına neden olabileceğini vurgulayarak vatandaşların bu konuda daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

0 Yorum

Benzer İçerikler