16 Ekim 2020
19

Kısa Mola Merkezleri Tekrar Faaliyete Başladı

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçici olarak kapatılan Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe, Milas ve Fethiye Kısa Mola Merkezleri gerekli tedbirler alınarak tekrar hizmete açıldı.

Kısa Mola Merkezleri Tekrar Faaliyete Başladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içerisinde faaliyete başlayan Kısa Mola Merkezinde denetimlerde bulundu. Alınan önlemleri yerinde inceleyen Başkan Gürün, Kısa Mola hizmetinden yararlanan engelli bireyler ile vakit geçirdi.

Kısa Mola Merkezlerinde Covid-19 Tedbirleri En Üst Seviyede

Ailelerin engelli çocuklarını bırakabilecekleri bir ortamın sunulduğu Kısa Mola Merkezlerinde çocukların eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirebilmeleri için Covid-19 tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Birçok tedbirin alındığı Kısa Mola Merkezlerinde Covid-19 önlemleri kapsamında hizmetten yararlanmak isteyen engelli bireylerin maske takma zorunluluğu bulunuyor. Aynı saat diliminde sadece bir kişi hizmetten yararlanabiliyor.

Merkezler engelli bireyler gelmeden önce ve gittikten sonra dezenfekte ediliyor. Personel de maske ve siperlik ile hizmet verirken, her engelli bireyden sonra maske değişimi sağlanıyor.

Randevusu kesinleşmiş engelli bireylerin transfer işleminde araçta şoför ve refakatçı dışında kimse bulunmuyor. Maske ile hijyen kuralları çerçevesinde nakil işlemi gerçekleştiriliyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler

MUĞLA
Süper Yat Bold Marmaris'te