02 Aralık 2021
125
ABONE OL

İYİ Partili Ergun’dan Zeytinlik ve Tarım Arazisi Kamulaştırma Şerhi İddialarına Yönelik Soru Önergesi

Muğla’da geçtiğimiz yaz ayında meydana gelen orman yangınlarında zarar gören zeytinlik ve tarım arazilerine Enerji Bakanlığı tarafından Yenilenebilir Enerji Alanları olarak kamulaştırma şerhi konulduğu iddia edildi. Konuyla ilgili olarak İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez’e soru önergesi verdi.

İYİ Partili Ergun’dan Zeytinlik ve Tarım Arazisi Kamulaştırma Şerhi İddialarına Yönelik Soru Önergesi

Muğla’nın Milas, Bodrum, Marmaris ve Köyceğiz ilçelerinde yaz aylarında meydana gelen ve yaklaşık iki hafta boyunca kontrol altına alınamayan orman yangınlarında bölgede çok sayıda zeytinlik ve tarım arazisi zarar görmüştü. Zeytinliklerin ve tarım arazilerinin yandığı bazı bölgelerde Enerji Bakanlığı tarafından Yenilenebilir Enerji Alanları olarak tespit edildiği ve kamulaştırma amacıyla köylülerin arazilerine ait tapulara şerh konulduğu iddia edildi.

Kamulaştırma şerhi iddialarına yönelik İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’dan Muğla’da yanan zeytinlik ve tarım arazilerinin Yenilenebilir Enerji Alanları olarak tespit edilmesi ve bu arazilerin tapularına ileride istimlak edilecek şekilde şerh düşülmesiyle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e soru önergesi verdi.

Soru önergesinde Mumcular, Çökertme, Yukarı Mazı, Aşağı Mazı, Çiftlik, Fesleğen, Türkevleri, Yeniköy ve Bozalan mahallelerindeki yanan bazı tarım arazi ve zeytinliklerin Yenilenebilir Enerji Alanları şerhi koyulması iddialarının doğru olup olmadığı soruldu. Önergede ayrıca, zeytinlik ve tarım arazilerine hangi tarihte ve hangi kriterlere göre şerh düşüldüğü ve bu tasarruf ile amaçlananın kamu yararı olup olmadığı ifadeleri yer aldı.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
9 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
8 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
7 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler