13 Ekim 2020
18

Eşini Öldüren Sanığa Tahrik İndirimi Uygulandı

Muğla’da 2013 yılında ayrı yaşadığı karısını pompalı tüfekle öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, aynı araçtaki genci öldürmekten müebbet ve bir kişiyi öldürmeye teşebbüsten 14 yıl hapse çarptırılan sanık Lütfü Sefa Berberoğlu, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden hâkim karşısına çıktı.

Eşini Öldüren Sanığa Tahrik İndirimi Uygulandı

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya öldürülen Sedef Berberoğlu’nun annesi Gülender Kan ve taraf avukatları katıldı. Tutuklu sanık Lütfi Sefa Berberoğlu, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya dahil oldu.

Olayın tanığı Okan Duran duruşmaya Mersin 4. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonundan SEGBİS aracılığıyla katıldı. Şikayetçi tanık Okan Duran, sanığı görmek istemediği için duruşmalara katılmadığını belirtti.

Sanıktan şikayetçi olduğunu belirten Duran, sanığın kendisini ölümle tehdit ettiğini, olay günü Sakartepe’de durdukları sırada başka bir araçla gelip araçtan iner inmez kendilerine av tüfeğiyle ateş açtığını anlattı.

Duran, kendisinin olay anında şarampole atlayarak, yara almadan kurtulduğunu, yukarıya çıktığı zaman Sedef Berberoğlu ve Abdullah Tekin'i başlarından vurulmuş halde gördüğünü ifade ederek, "Olay tamamen planlanmış. Lütfü bizim gideceğimiz yolu ve yeri tasarlamış. Hata yok. Tasarlayarak üçümüzü de öldürmeye teşebbüs etti." dedi.

“Bu Kararla Kızımı Tekrar Öldürdüler”

Mahkeme, sanığa Sedef Berberoğlu'nu öldürme suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının tahrik indirimi uygulayıp 24 yıla, Okan Duran'ı öldürmeye teşebbüs suçundan verilen 14 yıl hapis cezasının ise yine tahrik indirimi ile 7 yıla düşürülmesine hükmetti. 

Kararın ardından sanık avukatına “Senin de ciğerin yansın” diyerek tepki gösteren Sedef Berberoğlu'nun annesi Gülender Kan, "Bu kararla 'Buyurun kadınları öldürün' denildi. İndirim uygulandı. Sedef için 24 yıl, Okan için 7 yıl. Ağırlaştırılmış müebbet bozuldu. Erkeklere yol açıldı. Bu kararla kızımı da beni de tekrar öldürdüler." dedi.

Avukat Kemal Ertuğrul da bu karara itiraz edeceklerini, böyle bir kararın verilmesinin hem şaşırtıcı hem de üzücü olduğunu, haklarını sonuna kadar arayacaklarını dile getirdi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

MUĞLA
Süper Yat Bold Marmaris'te