15 Ekim 2020
25

E-Ticarette Girişimci Kadınların Sayısı Pandemide Arttı

E-ticaret platformu Hepsiburada’nın Üst Yöneticisi Murat Emirdağ, yeni tip koronavirüs, pandemi sürecinde e-ticarette kadın girişimci sayısını artırdığını dile getirdi.

E-Ticarette Girişimci Kadınların Sayısı Pandemide Arttı

Pandemi süreciyle dijital dönüşümün her sektörde hızlandığını belirten Emirdağ, “Türkiye’nin pandemi öncesinde e-ticaret oranı toplam perakende içinde yüzde 5-6 civarındaydı. Bu süreç sonunda iki haneli rakamlara ulaştığını gördük." dedi. 

Bu orana 3 yıl içinde ulaşılmasını öngördüklerini dile getiren Emirdağ, "3 yıllık sürecin 3 ay içinde gerçekleştiğini gördük. Bu da kalıcı bir dönüşüm oldu. Tüm kullanıcılarımız dijital dönüşümün faydalarını deneyimleme şansı buldu." dedi. 

Emirdağ, bazı sektörlerin e-ticaret hacmini katlayarak artırdığını belirtti. Bu süreçte e-ticaretle ilk kez tanışan kullanıcıların deneyimlerden memnun kaldığını söyleyen Emirdağ, sadık müşteri kitlesinin de büyüdüğüne dikkat çekti.

Kadınların Payı Artıyor

Kadın girişimcilere özel önem verdiklerini, söyleyen Emirdağ, bu konuda çeşitli programlar uyguladıklarını söyledi. Emirdağ, "On binlerce satıcıdan oluşan platformumuzda kadın girişimci oranı dörtte bire ulaştı. Bu çok büyük bir rakam. Bunun tüm Türkiye'ye yayıldığını, bütün illerden geldiğini görüyoruz. Kadın girişimcilerimiz bu süreçte önemli büyüme oranlarını yakaladı. Kadın girişimcilerin başarı oranı genele göre pozitif anlamda sıyrılıyor." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

MUĞLA
Süper Yat Bold Marmaris'te