09 Şubat 2023
223
ABONE OL

Büyükşehir Ekipleri Depremden 26 Kişiyi Kurtardı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma sebep olan deprem sonrası 129 personel ve 33 araç ile bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri 26 kişiyi enkaz altından sağ bir şekilde kurtardı.

Büyükşehir Ekipleri Depremden 26 Kişiyi Kurtardı

Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkım yaşatan deprem sonrası bütün Türkiye tek yürek oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerden hemen sonra deprem bölgesine 129 personel ve 33 araç gönderdi. 10 ilde yıkım yaşatan deprem sonrası Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye 1 tır çekici, 2 mobil mutfak, 2 öncü araç, 2 iş makinesi, 2 kamyon, 4 arazöz, 3 arama kurtarma aracı, 3 cenaze nakil aracı, 5 otobüs, 9 yardım tırı ve 129 personel gönderildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinden meydana gelen arama kurtarma ekibi yaptığı çalışmalar neticesinde 26 vatandaşı enkaz altından sağ olarak çıkardı.

Muğla Deprem Bölgesi için Tek Yürek

Deprem bölgesi için kısa sürede tüm Muğla’da 6 yardım toplama merkezi oluşturan Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde bulunan vatandaşların ihtiyaçları için 7 yardım tırını afet bölgesine gönderdi. Muğla’da yaşayan vatandaşlar yardım merkezlerine hızlı bir şekilde giderek deprem bölgesine gönderecekleri malzemeleri teslim ettiler. Deprem bölgesinde en çok ihtiyaç duyulan gıda paketi, su, giyim, battaniye, hijyen paketi, ped-çocuk bezi, bebek eşyası, ısıtıcı-soba, baza, yastık, el feneri, döşek, köpek maması gibi malzemeler 9 tır ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. 9 yardım tırı Adıyaman, Hatay ve Malatya yardım merkezlerine vardı. Aynı zamanda Büyükşehir İtfaiyesi tarafından İskenderun Limanı’nda kontrol altına alınan yangına müdahale ekiplerine de destek verildi.

Başkan Gürün; “Umutsuz Olmadan, Hep Birlikte Bu Zor Günleri Aşacağız”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Türkiye’nin deprem gerçeği ile bir kez daha yüzleştiğini dile getirdi. Yüreklerinin deprem bölgesinden gelecek umutlu haberlerde olduğunu da ekledi.

Başkan Gürün; “Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremi arka arkaya yaşadık ve ne yazık ki 10 şehrimizde büyük bir yıkıma sebep oldu. Depremin acısını yüreğimizde yaşarken kısa zamanda ekiplerimizi deprem bölgesine gönderdik. Elimizden ne geliyorsa yapmak, deprem bölgesinde meydana gelen sıkıntıları azaltabilmek ve vatandaşlarımızın yanında olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerimizden arada bir de olsa umudumuzu arttıran haberlere de şahit oluyoruz. Zamana karşı yarışılan bu zaman dilimi içerisinde deprem bölgesinde canla başla çalışan tüm ekiplere kolaylıklar diliyorum. Aynı zamanda deprem bölgesi için gereken malzemeleri kısa sürede bizlere ulaştıran Muğlalı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Biz birlikte olduğumuz zaman aşamayacağımız engel yok. Tüm Türkiye tek yürek olarak bu zor günleri de geride bırakacağız.” dedi.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

MUĞLA
Bodrum Seçim Sonuçları 2023