11 Mayıs 2021
112
ABONE OL

Bodrum Turizm Sezonuna Hazırlanıyor

Bodrum Belediyesi ekipleri, koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma döneminde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. 

Bodrum Turizm Sezonuna Hazırlanıyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "İlçe genelinde altyapı çalışmalarının bittiği yerlerde hiç zaman kaybedilmeden asfaltlama, parke ve peyzaj düzenleme çalışmaları yapılıyor." dedi. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde özellikle altyapı çalışmalarının sürdüğü mahallelerde, çalışmaların tamamlandığı sokak ve caddelerde üstyapı çalışmalarına aralıksız sürdürdü.  

Bu kapsamda Torba ve İslamhaneleri Mahallelerinde çalışmalar devam ederken, Yalıkavak Mahallesi Atatürk ve Çökertme Caddeleri ile Gür Sokak’ta asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaldırım imalat, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. 

Aras, "MUSKİ, ADM ve Telekom ekiplerinin yarımada genelinde ciddi altyapı çalışmaları var. Yaklaşık 2 yıldır Bodrum'un birçok bölgesinde devam eden bu çalışmalar kısım kısım tamamlanıyor. İlgili kurumların çalışmalarının bittiği noktalarda zaman kaybetmeden Fen İşleri Müdürlüğümüz giriyor.” dedi.

Yoğun bir turizm sezonu beklediklerini dile getiren Aras, “ Vaka sayılarının durumuna göre kısıtlamaların gevşetilmesiyle yoğun bir turizm sezonuna gireceğimizi düşünüyorum. Bu anlamda yaptığımız üstyapı çalışmaları aynı zamanda turizme hazırlık anlamındadır. Belediyemize bağlı farklı müdürlüklerden bin 200 personel gece gündüz var gücüyle Bodrum'a hizmet ediyor." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler