30 Nisan 2021
372
ABONE OL

Başkan Gürün Muğla’ya Akın Eden Kalabalığa Karşı Uyardı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, “Misafirlerimiz, lütfen kurallara uysun ve temastan kaçınsın” dedi. 

Başkan Gürün Muğla’ya Akın Eden Kalabalığa Karşı Uyardı

Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinin başında gelen Muğla, 17 günlük kapanma öncesi vatandaşların akınına uğradı. İstanbul ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar Muğla’ya akın etti. Bodrum başta olmak üzere turizm merkezlerinin girişlerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kapanma öncesi yaşanan yoğunlukla ilgili uyarılarda bulundu. Gürün, vatandaşların test yapılmadan şehirlerden çıkarılmasının yanlış olduğunu söylerken, kapanma tedbirlerinin bu nedenle doğru olarak uygulanmadığını söyledi.

Özellikle Bodrum ilçesinde oluşan uzun araç kuyrukları ve diğer ilçelerde yaşanan yoğunluğa karşı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Gelenlerin virüsü taşıma ihtimali çok yüksek. Ama bunların testleri yapılmadığı için şu an taşıyıcı olup olmadıkları bilinmiyor. Herkesin daha dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Gürün, “Gelenlerin Başımızın Üzerinde Yeri Var Ancak Maske Mesafe ve Hijyene Lütfen Uysunlar”

Başkan Gürün “Covid-19 nedeniyle ülke olarak yeni bir kapanmaya girdik. Büyükşehirlerimizden Anadolu’nun tüm il ve ilçelerine gidenlerimiz oldu. Muğla’da bu durumdan önemli bir pay aldı. Özellikle Bodrum’a gelen araçlar adeta kuyruğa girdi. İstanbul başta olmak üzere birçok farklı şehirden Muğla genelinde kapanma sürecini yazlıklarda veya özel villalarda geçirmek için buraya geldiler.” dedi.

Gürün, “Maalesef bu bize 7 ile 14 gün içerisinde negatif olarak geri dönecek. Gelenlerin virüsü taşıma ihtimali çok yüksek. Ama bunların testleri yapılmadığı için şu an taşıyıcı olup olmadıkları bilinmiyor. Muğla bölgesine gelen yeni misafirlerimiz çok dikkatli olmak durumunda. Maske mesafe ve hijyene çok uymalılar.” açıklamasında bulundu. 

0 Yorum

Benzer İçerikler