11 Haziran 2021
64
ABONE OL

Ata Tohumu Karakılçık Buğdayının İlk Hasadı Karaova’da Yapıldı

Bodrum Belediyesinin Karaova Bölgesi’nde toprakla buluşturduğu ata tohumlarından elde edilen ilk ürünün hasadı yapıldı. Ata tohumlarına verdiği değer ile bilinen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Potansiyel envanterimizi ortaya çıkarıp, hepsini işlemeye çalışacağız. Karaova'daki verimli topraklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için üreticilerimiz ile iş birliği içinde çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ata Tohumu Karakılçık Buğdayının İlk Hasadı Karaova’da Yapıldı

Bodrum Belediyesinin Tarımsal Kalkınma Hamlesi çalışmaları kapsamında öncelikli olarak kaybolmaya yüz tutmuş tohumların çoğaltılarak, gelecek nesillere aktarılması hedeflenen çalışmalarda; belediye mülkiyetinde olan ve yıllardır kullanılmayan 36 dönüm arazinin Çömlekçi Mahallesi bölgesinde bulunan iki tarladan önceki gün yapılan karakılçık buğday hasadının ilk gününde, yaklaşık 3 ton buğday elde edildi. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, "Belediyenin mülkiyetinde bulunan tarımsal nitelikteki arazilerimizde yöreye özgü ürünleri ekip dikerek değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu ürünleri de vatandaşlarımıza hibe ederek, onların da ekip çoğaltmasını sağlamak istiyoruz. Kısacası özümüze dönmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte, buğdayı da una çevirerek vatandaşlarımıza dağıtacağız.” şeklinde konuştu.

Aras: “Hibe Desteklerimiz Devam Ediyor”

Bodrum Karaova Bölgesi’nde tarım yapılabilecek binlerce dönüm boş arazilerin olduğunun altını çizen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Karaova'daki verimli topraklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için üreticilerimiz ile iş birliği içinde çalışıyoruz. Çiftçilerimize; tohumdan fideye, kıl keçisinden tarımsal aletlere kadar hibe desteklerimiz devam ediyor. Bu konuda çalışmalarımızı hız kesmeden ve artırarak sürdüreceğiz. Nihai hedefimiz bölgenin üretim potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek, üreticimizin Bodrum’un ekonomisine katkı koyabilmesini sağlamak." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

MUĞLA
Bayramınız Kutlu Olsun
Bayramınız Kutlu Olsun
11.06.2021
39
MUĞLA
Orman Yangınlarına Dikkat!