08 Haziran 2021
41
ABONE OL

AK Parti Muğla Milletvekili Demir, Marmaris'te İnşası Süren Plajı İnceledi

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Muğla'nın Marmaris ilçesinde projelendirilen ücretsiz halk plajının kurulum çalışması sürüyor.

AK Parti Muğla Milletvekili Demir, Marmaris'te İnşası Süren Plajı İnceledi

Kültür ve Turizm Bakanlığının "Beş yıldızlı ücretsiz halk plajları" serisi kapsamında düzenlenen plajın 11 Haziran 2021'de hizmete açılması için yoğun mesai harcanıyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarda, İçmeler Mahallesi'ndeki 7 dönümlük arazide sosyal alanlar oluşturuldu. Girişin ücretsiz olacağı plaj, günlük 2 bin vatandaşın hizmet alacağı şekilde projelendirildi.

Plajda kafe, restoran, soyunma ve duş alma yerleri, mescit, engellilerin denize girebileceği özel alanlar oluşturuldu. Engellilerin kullanabileceği özel yapım şezlonglar da sahile yerleştirildi.

“Plaj, 11 Haziran Cuma Günü Açılacak”

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir de beraberindeki AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen'le birlikte plajın inşasını inceledi. Burada, projeyi yürüten Bakanlık kuruluşu TURAŞ A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cem Sultan Saral ve ilgili mimarlardan çalışmalar hakkında bilgi alan Demir, ilçenin keyifle denize girilen, konforlu bir plaja kavuşacağını söyledi.

Tatilcilerin ve Marmaris halkının rahatı için plajda her şeyin düşünüldüğüne değinen Demir, hizmet kalitesine dikkati çekti. Plajın, 11 Haziran 2021 Cuma günü açılacağını aktaran Demir, "Hayran oldum. Böyle bir plaj Türkiye’de yok. Bu kadar donanımlı ve her şey çok iyi düşünülmüş bir plaj." değerlendirmesinde bulundu.

0 Yorum

Benzer İçerikler